Кожен зможе безплатно отримати 5 енергоощадних ламп на заміну старих: як це зробити

15:38 21 грудня 2022 р.

Фото до новини

З січня в Україні стартує програма з безплатної заміни лампочок старого зразка на енергоощадні.

З нового року кожен повнолітній громадянин України зможе безплатно отримати 5 світлодіодних ламп на заміну старих ламп розжарювання. І в такий спосіб зробить свій внесок у допомогу енергетикам щодо балансування електросистеми України. 

Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко у прямому ефірі Національного телемарафону, пише Dailylviv.com.

«Наразі, щоб знизити навантаження на енергетичну інфраструктуру, нам доводиться впроваджувати різні, в тому числі нетрадиційні, заходи з енергоефективності. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це дуже суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції», - підкреслила Юлія Свириденко.

Зокрема, заміну 30 млн лампочок профінансує Європейський Союз. Уряд України працює над тим, щоб усі процедури з боку ЄС були завершені до кінця року і вже у січні програма стартувала.

Програма реалізовуватиметься через Укрпошту, а її механізм буде максимально спрощено. Людині, яка вирішить скористатися програмою, потрібно лише попередньо залишити заявку, прийти у відділення Укрпошти та обміняти 5 ламп старого зразка на 5 нових світлодіодних.

«Ми зробимо програму достатньо довгою для того, щоб усі громадяни України, які мають бажання замінити лампочки, могли скористатись цією можливістю», - відмітила Юлія Свириденко.

На Львівщині просять негайно вимкнути зайві побутові прилади

На Львівщині екстрено запровадили аварійні вимкнення світла

Укренерго повідомило про актуальну ситуацію зі світлом

Аварійні вимкнення на Львівщині скасували: скільки можна споживати електроенергії

В 11 регіонах застосовано аварійні вимкнення через влучання у високовольтну мережу, - Шмигаль

Росія може влаштувати українцям блекаут на Новий рік, - Шмигаль

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів