Йде на рекорд: на Львівщині вдруге зростуть площі під гречкою

12:03 16 лютого 2023 р.

Фото до новини

Збільшення площ відбудеться вдруге після торішнього зростання більш ніж на 60%.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

У 2022 році Львівщина зібрала майже 7,5 тис. тонн гречки. Це вдвічі більше ніж попереднього року. Найбільший за всю історію незалежності України врожай гречки в області вдалось зібрати завдяки поєднанню двох факторів: зростання врожайності на 23% до 12,3 ц/га та збільшення посівних площ на 62% до 7,3 тис. га.

«Стимулом для розширення площ під гречкою стала зміна ринкової кон'юнктури. Раніше на ринку України значну частину пропозиції складала імпортна гречка. Торік обсяг імпорту скоротився, внаслідок чого ціни суттєво зросли. Львівські виробники одразу відреагували на звільнення цієї «ніші» і ще торік встигли розширити площі. У цьому році ми сподіваємось побачити чергове зростання обсягів виробництва внаслідок більших площі та кращої врожайності», -  розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту АПР.

Професійним вирощуванням гречки в області займаються близько 150 аграріїв. Як повідомила Тетяна Гетьман, департамент цього року і надалі стимулюватиме виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону, яка вже розпочала свою дію. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії можуть відшкодувати до 50% вартості високорепродукційного насіння гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібрида.

Ціни на гречку сягнули рекордного рівня: де на Львівщині посіяли найбільше

На Дрогобиччині, через війну, збільшили посівні площі: що сіють

У державі зберуть зернових в 1,5-3 рази більше, ніж українці можуть з'їсти, - уряд

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів