Автівки з ЄС будуть розмитнювати в Україні лише на 7 пунктах пропуску

23:55 23 квітня 2022 р.

Фото до новини

З понеділка за нульовим митом оформити авто завезене з ЄС можна буде лише на семи пунктах пропуску. На польському кордоні це "Угринів", "Грушів", "Смільниця", "Устилуг".

Раніше через велику кількість ввезених авто на кордоні утворилися великі черги. Про таке нововведення у суботу, 23 квітня, повідомив у Telegram заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, пише Dailylviv.com.

Обмеження почне діяти з 00:00 годин за київським часом понеділка, 25 квітня. Відтоді легкові автівки, що завозяться з країн ЄС для особистих потреб, можна буде оформити лише на семи пунктах пропуску, а саме: "Угринів", "Грушів", "Смільниця", "Устилуг" (польський кордон), "М. Березний" (словацький кордон) та "Давінкове" й "Косино" (угорський кордон).

Заступник міністра нагадав, що на пунктах пропуску західного кордону вже понад дві доби спостерігаються величезні черги через різке зростання імпорту легкових автомобілів

"Оформлення нових транспортних засобів об'єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами – спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами", – розповідає Найєм.

За його словами, українські партнери у сусідніх країнах "шоковані" кількістю авто преміум-класу, що були розмитнені на кордоні після скасування мита. За даними Найєма, за вісім днів, eghjljd; яких діє постанова, до України завезли 14300 легкових автівок, серед яких десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 і навіть Cadillac Escalade за три мільйони гривень, підкреслив він. 

Нагадаємо, 1 квітня набула чинності постанова уряду, що скасувала в умовах воєнного стану сплату мита для ввезених легкових авто. Ініціатива мала на меті спрощення роботи волонтерів, які передають через кордон гуманітарні вантажі в Україну.

В Україні діяли високі ставки на ввізне мито для автомобілів, а сама ставка залежала від об'єму двигуна. За попередніми оцінками, після скасування додаткових платежів вартість імпортованих автомобілів могла зменшитись в деяких випадках до 70 відсотків. 

Найшвидша митниця: уряд максимально спростив усі митні процедури

 
 
 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів