74 га на Львівщині фермери-учасники грантової програми засадять лохиною і чорницею

14:16 30 листопада 2022 р.

Фото до новини

Станом на кінець листопада в області погодили 4 грантові заявки на створення і розвиток садівництва.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

Львівщина увійшла в трійку лідерів серед областей України за площами закладання садів в межах урядової програми «єРобота». Фермери-учасники грантової програми садитимуть лохину та чорницю на площі 73,5 га. Загальна сума грантової підтримки становить 23,4 млн. гривень. 

Частка Львівщини у загальній площі нових насаджень по Україні за підтримки грантів становить 8,6 %. 

«У промисловому садівництві Львівщини, як і України, лохина є відносно новою і перспективною культурою. Географічне розташування нашої області сприяє розкриттю головного комерційного потенціалу лохини – поставкам на експорт. Наразі в області комерційно лохину вирощують 18 суб’єктів господарювання на  площі 56 га. Коштом грантової підтримки площі її вирощування в комерційному секторі збільшаться у 2,3 рази», - прокоментувала директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман. 

Грантову програму для аграріїв «єРобота» реалізують на умовах співфінансування  держави та отримувача гранту у співвідношенні 70 до 30 в межах суми, визначеної на один гектар посадки кожного виду культур:

Одержувач може отримати грант для висадки насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проєкту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проєктом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо).

Основною умовою для учасників програми є створення відповідної кількості нових робочих місць та провадження підприємницької діяльності після висадки насаджень протягом не менше п’яти років і сплачувати до державного бюджету платежі з податків та зборів, пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проєкту висадки насаджень.

Ягоди, гриби, мед, олію, воду і ще сотні видів продукції експортує Львівщина в ЄС

Тисячі тонн: селяни на Львівщині скооперувалися для продажу органічних ягід у ЄС (відео)

Фермерська родина на Львівщині зможе заробити на вирощуванні малини 50-100 тисяч гривень

24 млн грн компенсацій отримають садівники на Львівщині. Найбільше - за будівництво холодильників

Безповоротна фіндопомога не більше 300 тис грн: зміни до програми підтримки сільського господарства на Львівщині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини