Фермерська родина на Львівщині зможе заробити на вирощуванні малини 50-100 тисяч гривень

16:26 3 грудня 2015 р.

На Львівщині наступного року почнуть вирощуватимуть малину, інші ягоди та овочі в промислових масштабах.

Про це сьогодні, 3 грудня під час відеочату на тему «Формування малого сімейного фермерського господарства товарного типу на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Майже 65% сільськогосподарської продукції у Львівській області виробляють дрібні селянські господарства. А в категорії виробництва молока – і 90%. Загалом в області є понад 280 тисяч особистих фермерських господарств. З них 500 запрошують взяти участь у проекті з вирощування овочів та ягід на замовлення виробників, повідомила Наталія Хмиз.

За її словами, наразі в планах почати ці проекти в чотирьох районах області. В Камянка-Бузькому і Жовківському будуть вирощувати овочі, у  Перемишлянському і Золочівському – ягоди. 

- Як були вибрані ці райони? Вони є доволі різними. І щонайперше звертали увагу на те, що тут збережено традицію землеробства. Крім того, тут була ініціатива районних голів та сільських голів. А з іншого боку – тут грунти надаються до вирощування тих чи інших культур, - каже Наталія Хмиз.
Селян, які зголосяться до участі в проекті, будуть навчати. Крім того, їм нададуть саджанці.

- Їх навчатимуть безкоштовно. Будуть навчати як обробляти землю, коли обробляти, чим обробляти, які саджанці використовувати, - каже вона.

При цьому зауважує, що кожен етап процесу будуть контролювати. І якщо селянин потребуватиме допомоги, то отримуватиме її від найкращих агрономів.

- Також дадуть саджанці. Наприклад, саджанців малини потрібно близько восьми тисяч на гектар. І дуже важливо, щоби цей посадковий матеріал був перевірений, потрібно знати, в кого він придбаний, - обіцяє директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Проте фермер, за її словами, так само мусить зробити внесок у цей проект. Бо якщо він отримає все і безкоштовно, то є ризики, що він не оцінить того і не використає належно. Тому селянам пропонують вкласти свої зусилля в обробіток землі та в добрива.

- Це є теж вартісні витрати. Але тут є теж допомога. Селянам, які візьмуть кошти в кредитних спілках, будуть повернуті відсоткові ставки, - каже директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Щодо прибутків, які фермер може отримати, то чиновниця обладміністрації зробила підрахунки на прикладі вирощування малини.

- Якщо людина посадить малину, то може мати результат на перший рік, коли вже починає плодоносити, близько 8 тонн з гектару. Вартість одного кілограму малини – 1євро.  Вартість вкладень на один гектар може сягати до трьох тисяч євро. Тобто один раз вклавши інвестицію в три тисячі євро, щороку підтримуючи це операційними витратами на 500 євро, вже в повноцінний рік людина буле отримувати з одного гектара від 50 до 100 тисяч гривень за сезон, - каже вона.

Але, щоб отримати прибутки, сімейним фермерським господарствам варто об’єднатися в кооперативи.

- Малина дуже цікава ягода, дуже рентабельна. Якщо навчитися її правильно вирощувати, збирати, то вона доволі цікава у реалізації. Але чому це не реалізовується окремими селянами чи господарствами? Тому що виростивши на своїй ділянці малину, дуже складно з неї створити партію, яка є цікавою на ринку реалізації. Але якщо учасниками проекту стане 5-7 господарств, які об’єднаються, то це вже буде сформована ними товарна партія, яка стає цікавою для реалізації, - каже Наталія Хмиз.

Перші великі насадження малини на полях Львівщини планують уже навесні наступного року. Загалом проект передбачає залучення близько однієї тисячі га землі під ягідництво та овочівництво. Почнуть з 200 га, з розрахунку – 50 га на кожен анонсований район.
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:06 28 жовтня 2020 р.

Міжнародні авіалінії України закривають підрозділи у п'яти країнах

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ", Київ) припиняє діяльність структурних підрозділів у Швейцарії, Іспанії, Італії, Німеччині та Австрії у зв'язку зі скороченням штату.

Рубрика: Економіка

22:15 27 жовтня 2020 р.

Українських заробітчан змусять платити податки: кому, скільки і як доведеться віддати

Українські заробітчани щорічно переказують у країну мільярди зароблених за кордоном доларів. Найчастіше з цих сум не сплачують податки, а доходи не декларують.

Рубрика: Економіка

19:24 26 жовтня 2020 р.

Пасічникам Львівщини скерували майже 10 млн грн дотації за бджолосім’ї

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у 2020 році з державного бюджету передбачено дотацію для пасічників, які утримують понад 10 бджолосімей.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу