Завтра поховають останню зв’язкову Романа Шухевича. Чин похорону

13:58 14 серпня 2022 р.

Фото до новини

Завтра, 15 серпня, Львів попрощається з Дарією Гусяк – останньою зв’язковою Романа Шухевича, членкинею Організації українських націоналістів.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Чин похорону відбудеться в Гарнізонному храмі, поховають львів’янку на полі почесних поховань Личаківського кладовища.

Зокрема, об 11.00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться Чин похорону. Відтак, о 12.15 Дарію Гусяк поховають біля Меморіалу воїнів УПА Личаківського кладовища. Громада міста щиро співчуває рідним та близьким пані Дарії.

Нагадаємо, Дарія Гусяк відійшла у вічність 12 серпня на 99-му році життя.

Довідка

Дарія Гусяк («Нуся», «Чорна») (04.02.1924-12.08.2022). Уродженка міста Трускавця. Родичка діячів ОУН Василя Біласа та Дмитра Данилишина. Закінчила Дрогобицьку торгівельну гімназію, опісля працювала бухгалтером у Трускавці.

Із 1948 року – членкиня Організації українських націоналістів. Особиста зв‘язкова генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича. Із розвідувальною метою відвідувала міста Київ, Полтаву та Москву.

У 1950 році була заарештована та засуджена до 25-річного тюремного ув‘язнення, яке відбувала у Верхньоуральській та Володимирській в‘язницях. Через протести правозахисників, була переведена до села Барашевого (Мордовія).

Після звільнення у 1975 році проживала у місті Волочиськ Хмельницької області, згодом переїхала до Львова. Реабілітована у 1993 році. Голова громадської організації «Всеукраїнська ліга українських жінок» до 2004 року.

Указом Президента України у 2008 році Дарію Гусяк було нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня. Також була відзначена «Орденом Лева» та ювілейною медаллю «25 років незалежності України».

 

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини