Водій вантажівки не довіз 700 кг в'єтнамської кави в зернах

20:28 26 вересня 2023 р.

Фото до новини

Орієнтовна вартість кави сягає майже 300 тис. грн.

Про це повідомила Закарпатська митниця, пише Dailylviv.com.

На митному посту «Тиса» інспектори-пошуківці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці склали протокол про порушення митного законодавства щодо 40-річного водія вітчизняної фірми, який переміщував у вантажному транспортному засобі понад пів тонни кави, не заявлену в товаросупровідних документах та приховану серед імпортного товару.

Під час проходження митних процедур перевізник надав документи, згідно з якими на митну територію України ввозився вантаж: «кава зелена, в зернах, не смажена з кофеїном, для промислового виробництва компонентів кавових напоїв і кави натуральної, смаженої в зернах, меленої, розчинної: сорт Робуста» загальною вагою майже 23 тонни, в кількості 89 вантажних місць. За інвойсом, походження «кавового вантажу» зазначено країни - Бразилію, Індію та В’єтнам. 

Відправником та продавцем виступала словенська фірма, отримувачем – підприємство на Закарпатті. У ході перевірки вантажу митники виявили певну різницю у вагових параметрах імпортного товару.

Відтак вантажівку відправлено на сканування, результат якого підтвердив перевищену кількість вантажних місць від заявленої в товаросупровідних документах. Коли інспектори вивантажили усі наявні біг-беги та 70 мішків, здійснивши перерахунок кількості місць, то встановили, що насправді біг-бегів не 19, а 20. Вага «зайвого» біг-бегу з в’єтнамською кавою, яка не була зазначена у товаросупровідних документах, складає 676 кг брутто.

У своєму поясненні водій виправдовувався, що нібито не зміг порахувати точну кількість біг-бегів через те, що на них зверху були завантажені мішки з кавою. Це при тому, що згідно з женевською Конвенцією про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів, саме перевізник перевіряє правильність записів, зроблених у вантажній накладній щодо числа вантажних місць, а також їх маркування та нумерації місць.

Тож, відносно водія, який імпортував на митну територію України прихований від митного контролю товар, на який надав документи з неправдивими відомостями щодо кількості вантажних місць, ваги товару та його кількості, складено протокол за ч.2 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі 676 кг кави вилучено, її остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт, а справу скерують до суду.  Порушнику загрожують санкції у вигляді накладення  штрафу 100% від вартості предметів правопорушення їх конфіскацією. За ціною в інтернет-мережі, орієнтовна вартість вилученої кави у зазначеній кількості сягає майже 300 тис. грн.

Бо львів’яни розуміються на каві! Як найпопулярнішій кав’ярні міста вдалося вистояти в часи «мертвого» карантинного сезону

Почалися ракетні обстріли за 1,5 -2 км від нашого цеху: на Львівщину переїхав виробник натуральної кави

Завтра у Львові презентують новий рецепт Ukrainer-кава для військових

У Львові каву продаватимуть у багаторазові горнята, які витримують 3 тис використань (відео)

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів