У Львові військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб ховатимуть коштом міста

18:27 6 грудня 2022 р.

Фото до новини

Сьогодні сесія Львівської міської ради підтримала Програми про відшкодування витрат на поховання військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб.

Сьогодні сесія Львівської міської ради підтримала Програми про відшкодування витрат на поховання військовослужбовців Збройних сил України, які загинули у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, та відшкодування витрат на поховання внутрішньо переміщених осіб, які померли на території Львівської міської територіальної громади та не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, незареєстровані у Державному центрі зайнятості як безробітні.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Початок загарбницької війни росії призвів до бойових дій на території України. Відтак багато наших молодих хлопців, чоловіків пішли захищати цілісність нашої держави, захищати нас з вами.

На жаль, не всі повертають живими. У цій війні гине цвіт нації. Нашим обов’язком, обов’язком Львівської територіальної громади є гідно провести в останню путь наших Героїв, належно організувати усі заходи для віддання їм честі і шани. Тому прийнята Програма про відшкодування витрат на поховання військовослужбовців Збройних сил України, які загинули у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, є для нас дуже важливою. Вона дає можливість віддати шану нашим військовим, які загинули, і підтримати, наскільки це можливо, рідних, які втратити найцінніше – своїх синів, чоловіків, батьків. І це найменше, що ми можемо для них зробити», - наголосила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Також, за її словами, важливою для міста є прийнята Програма про відшкодування витрат на поховання внутрішньо переміщених осіб, які померли на території Львівської міської територіальної громади та не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не перебували на службі, незареєстровані у Державному центрі зайнятості як безробітні. Адже в результаті військових дій, багато українців втратили своє житло, втратили свої домівки. Вони змушені були переїхати в інші міста України. Так, на території Львівської МТГ проживає більше 100 тис. вимушено переміщених осіб. В більшості випадків приїхали цілі сім’ї. Для них також важлива підтримка, зокрема в такі важкі хвилини як втрата рідних.

«Прийнята Програма про відшкодування витрат на поховання внутрішньо переміщених осіб дає можливість, у випадку смерті вимушено переміщеної особи, за кошти Львівської громади провести усі заходи з поховання», - додала Ірина Маруняк.

Відповідно до прийнятих Програм, департамент фінансової політики у межах видатків, затверджених у бюджеті Львівської міської територіальної громади на відповідний бюджетний період, має забезпечити їх фінансування. Розпорядником коштів буде департамент житлового господарства та інфраструктури.

«На сьогодні наше ЛКП «Муніципальна обрядова служба» займається похованням внутрішньо переміщених осіб, які померли на території Львівської міської територіальної громади та похованням військовослужбовців Збройних сил України. Відтак, відповідно до прийнятих програм, буде передбачено кошти у міському бюджеті для компенсації «Муніципальній обрядовій службі» витрат на поховання», - пояснив Владислав Іванов, начальник управління житлового господарства.

В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

У садово-городньому кооперативі на Львівщині організували поховання за гроші

У Львові визначили, яких переселенців ховатимуть безкоштовно

Цвинтарю в Брюховичах додали гектарів

У Львові визначили фірму, яка за 1,84 млн грн охоронятиме чотири львівські кладовища: які саме

У Львові зросли тарифи на ритуальні послуги

У Львові майже вдвічі збільшилась кількість поховань, - ЛМР

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів