В Україні створять Національне військове меморіальне кладовище

08:44 1 червня 2022 р.

Фото до новини

Військові кладовища з'являться у населених пунктах країни.

У вівторок, 31 травня, на черговому засіданні Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проект закону, який передбачає створення в Україні Національного військового меморіального кладовища, а також визначає порядок організації поховань і перепоховань українських захисників. Про це повідомляє Урядовий портал, пише Dailylviv.com

Розроблений Мінветеранів законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища” (№4225) підтримали 286 народних депутатів.

Фактично – це започаткування основ культури пам’яті незалежної Української держави про полеглих воїнів. Ми маємо гідно вшановувати наших героїв, які полягли за Україну, за її суверенітет і територіальну цілісність», - зазначила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Міністерство у справах ветеранів України є замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища, яке здійснюватиметься коштом державного бюджету України.

Порядок організації поховань і перепоховань на території Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України. Витрати на поховання померлих на території Національного військового меморіального кладовища здійснюються за рахунок коштів державного бюджету.

Крім того, у законопроекті передбачено, що Уряд затверджує зразок намогильних споруд і меморіальних табличок, що встановлюють на території Національного меморіального військового кладовища.

Також обов'язково нормою в населених пунктах країни стане виділення земельної ділянки під військове кладовище.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів держбюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно з чинним законодавством.

Ухвалений законопроект вносить зміни до законів України «Про поховання та похоронну справу» і «Про місцеве самоврядування в Україні».

Нагадаємо, 3 березня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища” (№4225).

Довідково

Національне військове меморіальне кладовище – це розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці об’ємно-просторовий об'єкт, що включає військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих (померлих) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, забезпечували виконання службових обов'язків і присяги на вірність народу України".

Декомунізація у Львові: як звільнити Марсове поле від праху окупантів для пантеону українських героїв

У Львові на польських військових похованнях відкрили скульптури левів, які заберуть на реставрацію

У Львові на пагорбі слави демонтували радянську символіку: як це було (відео)

На військовому меморіалі Марсове поле у Львові запалили «70 свічок пам’яті» (відео)

Для поховання 1000 осіб за 3 дні треба 250 грабарів: Росія запровадила стандарт братської могили

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів