У ЛМР пообіцяли узгодити з громадою будівництво сміттєпереробного заводу (відео, оновлено)

20:00 17 червня 2016 р.


Фото: pmg.ua

Як повідомив під час брифінгу нардеп і радник міського голови з питань інвестицій Сергій Кіраль, жодних рішень щодо вибору ділянки під сміттєпереробний завод без відповідних перемовин з місцевими громадами прийнято не буде, станом на зараз, жодної погодженої ділянки немає – є лише низка можливих варіантів, які опрацьовують фахівці.

Про це повідомили сьогодні, 17 червня, в прес-службі міськради, де також розгорнуто цитують сказане Сергієм Кіралем:

«Сьогодні Тростянецька народна громада проводила своє засідання, і я мав можливість виступити на ньому. Моє головне завдання і як народного депутата, і як радника міського голови з інвестицій було все-таки спробувати переконати та заспокоїти мешканців, що є непросто, коли вирують емоції та громада наелектризована.

Люди переживають, вони налякані, і головне, чого вони бояться, – це те, що хтось без їхнього відома вже прийняв якесь рішення. Це вже політична гра, це все комусь вигідно. 

Відбуваються політичні спекуляції, адже жодних публічних заяв про те, що вже визначена земельна ділянка, що вона погоджена і затверджена кимось без рішення громади і без переговорів, немає і не може бути без громади. Зараз головне заспокоїти людей, а далі будемо дивитися: чи захочуть вони говорити про співпрацю з містом у рамках інвестиційного проекту, чи ні.

Я ознайомив людей з інформацією про наші напрацювання. Вони вперше почули, що є такий Європейський інвестиційний банк, що є напрацьовані попередні проекти, що йдеться не про сміттєзвалище чи другі Грибовичі, а про сучасний комплекс із переробки ТПВ, що остаточне рішення буде приймати сама громада, що до цього будуть залучені фахівці як Банку, та і з Гірхімпрому та Львівської політехніки...

Кожен крок ми будемо робити спільно з громадою. Не захоче громада – ніхто не має права її змусити.

Основною причиною, чому ж ділянку не відшукали впродовж попередніх років, є, перш за все – неправильне інформування громад. Чому не було ділянки раніше? З тієї ж причини – тому що комусь захотілось на цьому зіграти політику, хтось передчасно випускав інформацію у медіа, і відразу налякані громади приймали відповідні рішення, і ще до початку переговорів усі розмови закінчувались.

Однак є ж громади, які хочуть робочі місця, інвестиції. Тільки їм потрібні інформація, нормальне спілкування, щоб їм пояснювали... Адже якщо ми будемо робити все таким чином, як зараз, – спочатку хтось публікує, що вже все погоджено, громада стає на диби, то хто буде потім слухати нас?

Наразі потрібно кілька тижнів, щоб заспокоїти емоції громад. Є розуміння та чітке бачення того, що і як потрібно робити. Давайте заберемо з цього процесу політику, і я впевнений, що ми вже найближчим часом можемо приступити до реалізації цього надважливого проекту.

В Україні станом на зараз немає жодного сміттєпереробного заводу, однак є близько 6 тисяч сміттєзвалищ. Відтак, це проблема не лише міста Львова, а й усієї держави, яка повинна надати допомогу містам та громадам у визначенні ділянок, а також запровадити нові умови визначення тарифу. У нас в тарифі все ще немає складової за переробку сміття – є лише на захоронення та вивіз».

У прес-службі Львівської міської ради повідомили також сьогодні, 17 червня: «Місто завершило підготовку інформації, яку вимагає Мінрегіонбуд, для участі проекту рекультивації Грибович у Програмі залучення кредиту для модернізації інфраструктури ЖКГ України. Йдеться про відкориговану, відповідно до нових умов уряду, анкету та відповідне рішення виконавчого комітету про підтримку проекту. Відтак, уже у вівторок ці документи надішлють разом із супровідним листом у Міністерство. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив радник міського голови з питань інвестицій та народний депутат України Сергій Кіраль, який зазначив: «Сьогодні ми на 95% завершили підготовку тієї інформації, яку вимагає Мінрегіонбуд. У вівторок ми подамо її разом із супровідним листом та рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради про підтримку проекту ЄІБ. Анкета охоплює понад 50 сторінок включно з додатками. Тобто ми підготували всю можливу інформацію, яку може вимагати Мінрегіонбуд, щоб його процедура і порядок – підкреслю, що йдеться про процедуру й порядок саме Міністерства, а не Банку, – були дотримані. І ми сподіваємось, що найближчим часом буде прийнято рішення на рівні Міністерства про підтримку проекту у Львові, щоб ми розблокували процес продовження співпраці з Банком. Саме на цьому етапі ми сьогодні знаходимось. Мінрегіон не погоджує, бо чекає цих документів. Якщо не буде жодних застережень, ми зможемо вже найближчим часом приступити до розробки техніко-економічного обґрунтування комплексного проекту. Паралельно будемо працювати з тими громадами, які хочуть з нами працювати, які готові нас слухати та бути партнерами міста у реалізації першого в Україні сучасного сміттєпереробного комплексу» Нагадаємо, нещодавно на офіційному веб-сайті Мінрегіонбуду з’явилось повідомлення про те, що Львівська міська рада не надала рішення для Європейського інвестиційного банку про підтримку проекту з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Як прокоментував ситуацію Сергій Кіраль, заява Міністерства є спробою поставити під сумнів домовленості міста й Банку, адже кінцевим терміном подання такого рішення органом місцевого самоврядування є 1 липня, про що у відповідному повідомлення Міністерства не зазначено».

dailylviv.com

До теми

14:08 12 квітня 2021 р.

Великдень та День Львова будуть у незвичному форматі, - штаб з протидії коронавірусу

Сьогодні, 12 квітня, відбулось чергове засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому обговорили питання вакцинації у Львові, проведення найближчих заходів в місті та протокол завтрашнього засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу