Трильовський, Волошин, Шухевич. У Львівському історичному музеї відкрили виставковий проєкт про січових стрільців

18:40 9 травня 2024 р.

Фото до новини

Його приурочили до відзначення 110-річниці створення Легіону Українських Січових Стрільців та 160-річчя від дня народження Кирила Трильовського.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Сьогодні, 9 травня, у Львівському історичному музеї на 3 поверсі відкрили виставковий проєкт «Гей, там на горі Січ іде».  Його приурочили до відзначення 110-річниці створення Легіону Українських Січових Стрільців та 160-річчя від дня народження громадсько-політичного діяча, організатора січового та стрілецького руху в Галичині та Буковині Кирила Трильовського.

Відкриття виставки відбулось під музичний супровід у виконанні учнів Львівського державного музичного ліцею імені Соломії Крушельницької.

Метою проєкту є висвітлення історичних подій українського національно-визвольного руху на Галичині.   

«Традиції, які зародилися з січового стрілецтва, відбивають дух національного героїзму, відданості та патріотизму. Вони виросли з глибин нашої історії і продовжують жити в серцях кожного українця, нагадуючи про наші коріння та цінності.

Цей проект не лише прославляє видатних постатей, таких як Кирило Трильовський, Августин Волошин, Володимир Шухевич, але й створює міцні зв'язки між минулим, сьогоденням і майбутнім України. Він підкреслює важливість збереження національної ідентичності та культурних цінностей, спонукаючи нас вивчати й оцінювати нашу спадщину для майбутніх поколінь», – директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

На виставці представили понад 200 пам’яток: унікальні зразки української фалеристики – науки, що вивчає нагороди, медалі та сфраґістики – науки, що вивчає створення печаток, оригінальні прапори та барвисті однострої молодіжних товариств. Зокрема раритетні світлини, поштівки, архівні матеріали, графічні твори та живописні полотна, особисті речі відомих історичних постатей. 

Значна частина представлених експонатів є результатом копіткої пошукової, науково-дослідницької й реставраційної роботи музейників та демонструються вперше.

Партнерами виставкового проєкту стали: Львівська національна наукова бібліотека імені Василя Стефаника, Центральний державний історичний архів України у Львові, Музей 58-го Будинку офіцерів та Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької.

Читайте такожПолк Українських Січових Стрільців знищив понад 230 повітряних цілей росіян

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів