Страйк польських перевізників та фермерів на кордоні. У чергах стоять також легковики й автобуси

16:27 26 листопада 2023 р.

Фото до новини

Повідомляють, що перед прикордонним переходом в Медиці вантажівки чекають на оформлення близько 117 годин, легкові автомобілі — близько 2 годин, автобуси — близько 3 годин.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com

На підкарпатській ділянці кордону з Україною тривають протести перевізників та фермерів. Найдовше — 117 годин — водії вантажівок чекають на перетин кордону в Медиці. У чергах також водії та пасажири легкових автомобілів і автобусів.

Як повідомила в неділю, 26 листопада, Національна податкова адміністрація, перед прикордонним переходом в Медиці вантажівки чекають на оформлення близько 117 годин. Легкові автомобілі — близько 2 годин, автобуси — близько 3 годин.

Читайте також: У кабіні вантажівки знайшли тіло українського водія, який не зміг повернутися додому через блокування кордону

У четвер, 23 листопада, у Медиці розпочалася акція протесту фермерів з ініціативи «Ошукане село». Вони вимагають, серед іншого, субсидій на кукурудзу і зниження сільськогосподарського податку. Фермери приєдналися до перевізників на польсько-українському кордоні, які з 6 листопада блокують прикордонні переходи, зокрема, в Корчовій на Підкарпатті та Дорогуську в Люблінському воєводстві.

У Медиці протестувальники пропускають по дві вантажівки щогодини. Це триватиме до 20:00 неділі 26 листопада. З понеділка 27 листопада до 3 січня 2024 року акція протесту буде проводитись цілодобово.

У зв'язку з протестами на підкарпатській ділянці кордону, в Будомєжі та Кросцєнко, дозволено пропуск вантажних автомобілів з максимальною дозволеною загальною масою 7,5 тонн. У Кросценко вантажівки, які їдуть в Україну, змушені чекати на оформлення 17 годин.

Нагадуємо, що польські перевізники, які протестують з початку листопада, вимагають, серед іншого, запровадження комерційних дозволів для українських компаній на перевезення вантажів, за винятком гуманітарної допомоги та постачання для української армії; призупинення дії ліцензій для компаній, які були створені після початку війни в Україні, та їх перевірки. Також є вимога скасування електронної черги на українській стороні.

Читайте також: Водії вантажівок об'їжджають заблоковані пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Хто у виграші

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів