Обмежено придатні до військової служби під час воєнного стану потрібні у п'яти місцях

23:08 11 червня 2022 р.

Фото до новини

Постанова військово-лікарської комісії про ступінь придатності військовослужбовця до військової служби чинна впродовж 12 місяців з моменту проведення медичного огляду.

Порядок проходження медичної комісії військовослужбовцями регламентований вимогами наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» від 14.08.2008  № 402. Про це розповіла агенція АрміяІнформ, пише Dailylviv.com.

Під час проходження військово-лікарської комісії  (ВЛК) військовослужбовцю може бути винесена постанова «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

Одночасно, з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, у постанові в довільній формі вказується, які види служби і роботи протипоказані.

Особи, що визнані обмежено придатними до військової служби, − непридатні до служби у десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах.

Водночас такі армійці придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

З метою медичної і соціальної реабілітації громадяни, що пройшли медичну комісію, можуть бути переоглянуті госпітальними (гарнізонними) ВЛК ВМКЦ, але не раніше, ніж через 3 роки після ухвалення постанови про обмежену придатність до військової служби.

Тож військовий, що дістав поранення і після лікування й реабілітації не може виконувати обов’язки за попередньою посадою, не звільняється з військової служби, а має бути переведений на іншу посаду з відповідним обсягом службових обов’язків і з врахуванням медичного висновку.

Загалом постанова військово-лікарської комісії про ступінь придатності військовослужбовця до служби чинна впродовж 12 місяців з моменту проведення медичного огляду.

Звільнення з військової служби в умовах воєнного стану: за віком, за станом здоров'я, через сімейні обставини

Виплати родинам військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками: хто і як може отримати

Повістки про призов на військову службу законно вручатимуть у чотирьох місцях

Не більше 20 банкнотів номіналом 1000 гривень: мобілізованим військовим пенсії зберігають

В Україні збільшено пенсії членам сімей загиблих військовослужбовців

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів