У Львові забезпечать медогляд військовозобов’язаних

13:30 5 березня 2020 р.

Фото до новини

У Львівській міськраді затвердили на сесії «Програму забезпечення медичного огляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020-2022 роки».

Про це повідомили в четвер, 5 березня, у Львівській міськраді, де також розповіли, що з 1 квітня цього року фінансування медичних оглядів військовозобов’язаних повністю покладається на органи місцевого самоврядування. Як пояснили в управлінні охорони здоров’я ЛМР, у Львові, відповідно до законів України, створено чотири позаштатні постійнодіючі військово-лікарські комісії (ВЛК): Шевченківська – у КНП «Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева», Галицько-Франківська – у КНП «2-а міська поліклініка Львова», Сихівська – у КНП «4-а міська поліклініка м. Львова», Личаківсько-Залізнична – у КНП «6-а міська поліклініка Львова».

Ці комісії функціонують при районних військових комісаріатах. Комісії оглядатимуть громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовників, що підлягають військовій службі в ЗСУ; військовослужбовців-контрактників (рядовий і офіцерський склад); військовослужбовців-резервістів; студентів вищих військових навчальних закладів; військовослужбовців для уточнення й упорядкування військового обліку (рядовий і офіцерський склад). Упродовж року лікарі військово-лікарських комісій – терапевти, хірурги, неврологи, офтальмологи, отоларингологи, психіатри тощо загалом оглядають понад 36000 громадян, з них одна третина потребує додаткових лабораторних, інструментальних, апаратних обстежень, а у разі необхідності – лікування та реабілітації, тому скеровується в амбулаторно-поліклінічні та стаціонарні заклади охорони здоров’я, після чого повторно проходить медогляд комісій.

Стаціонарну медичну допомогу, за скеруваннями військово-лікарських комісій, щорічно отримують понад 3000 громадян. За підрахунками, середня вартість обстеження одного військовозобов’язаного в умовах комісій складає 125 гривень, в умовах стаціонару – 500 гривень. Відтак, середньорічна потреба у коштах на медичне забезпечення військовозобов’язаних громадян Львова становить шість мільйонів гривень, з яких 4,5 млн. гривень – на проходження обстежень військовозобов’язаних в умовах комісій, а 1,5 млн. гривень – на їх стаціонарне лікування у разі такої потреби.

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб акцентував: «До сьогодні медичне забезпечення військовозобов’язаних здійснювалося за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Програмою державних медичних гарантій медичного обслуговування населення з 1 квітня 2020 року не передбачено фінансування організації медичних оглядів військовозобов’язаних. Відтак, фінансування їх медичного забезпечення повністю покладається на органи місцевого самоврядування. Тому з метою реалізації державної політики щодо якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медичного огляду військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів для визначення ступеня придатності їх до військової служби, є необхідність у прийнятті міської програми забезпечення медичного огляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020−2022 роки. Середньорічна потреба у коштах на реалізацію такої Програми становитиме 6 млн. гривень».

Як інформував «Щоденний Львів», в Україні лабораторно підтверджено перший випадок інфікування коронавірусом «Covid-19».

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини