Львів’яни можуть звертатися зі заявами щодо субсидій до кінця червня, – ЛМР

10:00 30 квітня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, працівники відділів соціального захисту вже прийняли в квітні понад 11 тисяч заяв про призначення субсидії, з них майже 7,5 тисячі звернулось з питання призначення субсидії за новими спрощеними умовами.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 30 квітня, «Щоденному Львову»:

«Житлові субсидії залишаються одним із найбільш затребуваних видів соціальної допомоги. Львів’яни вже отримали разом із квитанціями про оплату житлово-комунальних послуг бланки заяви та декларації для призначення житлової субсидії за спрощеним порядком.

Працівники відділів соціального захисту у квітні прийняли вже понад 11 тисяч заяв про призначення субсидії. З них майже 7,5 тисячі звернулось з питання призначення субсидії за новими спрощеними умовами.

Кількість звернень за субсидіями у квітні майже у 3,5 рази більша, ніж у попередньому місяці. Нагадаємо, що з травня місяця умови надання субсидій значно спрощені, а саме: подача лише двох документів – заяви та декларації; скорочена форма заяви та декларації (лише одна сторінка кожна); термін дії субсидії – 12 місяців; автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний термін.

Управління соціального захисту нагадує, що, у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. Начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь зазначила:

«Ті сім’ї, які отримали субсидію включно по березень, можуть звернутися у квітні чи у травні. Якщо звернуться у квітні, їм розглядатимуть питання надання субсидій з квітня; звернуться у травні, а бажатимуть отримати субсидію з квітня, то порядок нам дає право призначити субсидію з квітня, оскільки з квітня були підвищені тарифи.

З моменту підвищення цін і тарифів мешканці можуть звернутися впродовж трьох місяців, і за їхнім бажанням розглядатимуть питання призначення субсидій з квітня чи травня.  Якщо люди роблять помилки, то є можливість повторного заповнення заяв. 

Заяву можна заповнити у відділах соціального захисту. Для цього треба мати з собою паспорт і ідентифікаційні коди усіх осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні. Ця інформація необхідна для того, щоб із призначенням житлових субсидій ми мали можливість перевірити у Державній фіскальній службі достовірність інформації, яку надали мешканці».

Якщо громадяни, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), з незалежних від них причин (відрядження, хвороба тощо), що підтверджується відповідними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидії можуть призначатися з дня виникнення права, але не більше, ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії.  Таким чином, мешканці мають змогу звернутися із заявою про призначення субсидії навіть до кінця червня, щоб отримати її з квітня (з місяця підвищення тарифів на ЖКП) чи з травня.

При цьому враховуватиметься право на призначення житлової субсидії для кожної сім’ї у кожному конкретному місяці (квітні, травні), з якого призначатиметься субсидія. Сім’ям, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів.

Сім’ям, у яких не закінчився термін призначення субсидії, з підвищенням тарифів буде автоматично (без звернень громадян) проведено перерахунок розміру чинної субсидії в межах терміну її призначення.   Для зручності мешканців правильно заповнені заяву про призначення житлової субсидії та декларацію до відділів соціального захисту можна надіслати поштою.

У відділах соціального захисту працюють телефонні гарячі лінії, зателефонувавши на які можна отримати інформацію щодо житлових субсидій, в тому числі й порядку заповнення бланків заяви та декларації, а також записатись на прийом на бажані день та годину. Разом з тим, записатись на прийом можна і через мережу Інтернет, зайшовши на сайт управління соціального захисту «Львів соціальний»: social.lviv.ua.

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться: понеділок – з 13-ї до 19-ї години; вівторок-четвер – з 8-ї до 19-ї години; п’ятниця – з 9-ї до 14-ї години.

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;

Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;

Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;

Франківський (вул. Генерала Т. Чупринки, 85): тел.: 237-50-81 ;

Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80».

dailylviv.com

До теми

08:46 25 травня 2022 р.

Три ракети вдарили по двох районах Запоріжжя

У Гуляйполі внаслідок російських артилерійських атак горіли господарські споруди, складські приміщення і транспортувальна стрічка елеватора.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу