Будинок профспілок у Львові суд залишив у приватній власності

13:47 28 березня 2023 р.

Фото до новини

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова відмовив у передачі Будинку профспілок в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Про це стало відомо з ухвали суду від 15 березня, повідомляють Наші гроші. Львів, пише Dailylviv.com.

Як раніше повідомляли НГЛ, у січні обласна прокуратура повідомила про незаконної реєстрації права приватної власності на Будинок профспілок у центрі Львова площею 3836,3 м2 і вартістю понад 150 млн грн.

Запис до реєстру нерухомості про те, що будівля є в приватній власності Об’єднання профспілок Львівщини, ще у 2020 році вніс реєстратор Михайло Живко. На думку прокуратури, будівлю передавали лише на баланс цієї організації, тому вона протиправно вибула з державної власності. Михайлові Живку повідомили про підозру у зловживанні повноваженнями (ч. 3 ст.365-2 КК України).

У січні на будівлю наклали арешт. А тепер слідчий спеціальної поліції звернувся до суду з клопотанням про передачу будівлі в управління АРМА, бо така передача майна не нашкодить кримінальному розслідуванню.

Але суддя відмовився це зробити. По-перше, слідчий не запитував згоду власника про передачу будинку. По-друге, чітко не вказав, чому потрібно передати будівлю АРМА. Вказана слідчим мета, а саме «сплата витрат на утримання, тощо» не передбачена законодавством.

Щодо Михайла Живка, то ще в січні суд призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення майже 215 тис. грн застави. Ці гроші були сплачені і Живко зараз перебуває на волі.

На ділянках, які Брюховицька селищна рада незаконно вилучила з лісфонду та продала, збудували житло

У Львові судяться через незаконну приватизацію Брюховицького лісу

У Львові держреєстратор вкрав квартиру у законного власника

Львівська юстиція закликала скаржитися на держреєстраторів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини