Львівська юстиція закликала скаржитися на держреєстраторів

13:10 12 травня 2016 р.

Фото до новини

Сьогодні у новоствореному відділі розгляду звернень та забезпечення роботи комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Львівській області є вже 18 звернень та лише чотири скарги на дії державних реєстраторів.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 12 травня, під час прес-конференції на тему: «Нові повноваження органів юстиції у сфері державної реєстрації. Підбиття підсумків передання реєстраційних функцій у Львівській області», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник вищезгаданого відділу Тарас Ілечко.

- Дві з них ми вже сьогодні розглянули. Одну задовільнили, тому що дії державного реєстратора суперечать закону. А іншу – відхилили як необґрунтовану, - каже він. 

За словами заступника начальника управління з питань реєстрації-начальника управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксани Куманської-Нор, якщо раніше дії реєстраторів можна було оскаржити тільки в суді, то тепер треба скаржитися в територіальне управління юстиції. Тут працює комісія з питань розгляду скарг громадян.

- Територіальне управління юстиції розглядає скарги тільки на рішення про зупинку заяв та на рішення про відмову в реєстрації. А ось рішення про реєстрацію можна оскаржити до Міністерства юстиції України, тому що це тільки його компетенція, - пояснює вона.

Тарас Ілечко каже, що вищезгадана комісія розглядатиме справи набагато швидше, ніж би це робив суд.

- Тому я закликаю громадян скаржитися. Особливо, якщо вони вважають, що вони подали належно оформлені документи, а реакція держреєстратора  була неадекватною, - каже чиновник 

Скаржитися можна за номером телефоном 261 23 62 або ж за особистим телефоном Тараса Ілечка – 0987689888.
За словами начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського, якщо буде з’ясовано, що державний реєстратор порушив закон, його оштрафують та звернуться до правоохоронних органів. А громадянин зможе отримати справедливе рішення.

- Майже 60 відсотків реєстраторів юстиції були переведені в місцеві органи і виконують ту ж роботу, як і дотепер. Тому вони знають, що таке закон і знають як юстиція реагує на факти зловживання чи неправомірної поведінки, - каже він.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів