Бігун, Марушевська, Чмут, Джигир не дозволять зловживань у закупівлях для ЗСУ

18:00 11 жовтня 2024 р.

Уряд сформував наглядові ради закупівельних агенцій Міноборони. Незалежних членів до них рекомендував міністр оборони.

Кабінет Міністрів України, за поданням міністра оборони Рустема Умєрова, погодив своїми розпорядженнями призначення кандидатур на посади членів наглядових рад закупівельних агенцій Міноборони — «‎Агенції оборонних закупівель»‎ та «‎Державного оператора тилу»‎. Про це повідомляє Міністерство оборони України, пише DailyLviv.com.

«Призначення Наглядових рад в оборонних агентствах АОЗ і ДОТ є важливим кроком для відповідності міжнародним стандартам у сфері оборонних закупівель. Це гарантує незалежний контроль за процесами, мінімізує ризики корупції та підвищує довіру до системи як всередині країни, так і серед міжнародних партнерів»‎, – заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

Читайте такожРекорд за дешевизною. Агенція Міноборони купила дронів на 160 млн

Формуванням наглядових рад завершується важливий етап реформування закупівельних агенцій Міноборони, який був ініційований командою Міністерства оборони в січні 2024 року.

«Міноборони вдалося побудувати корпоративну структуру закупівельних агенцій за кращими практиками OECD та НАТО. Хочу висловити щиру вдячність міністру та уряду за їхню підтримку. Також дякую суспільству за активне співробітництво. Цей крок відкриває новий етап для розвитку закупівельних агенцій, підвищуючи їхню прозорість та ефективність. Впевнений, після запуску наглядових рад ми зможемо значно посилити управління і контроль у цій критично важливій сфері»‎, – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

У складі Наглядових рад будуть як українські, так і міжнародні експерти, що дозволить інтегрувати глобальний досвід в реформування оборонних закупівель. Наглядові ради будуть незалежними у своїй діяльності, адже більшість членів були відібрані через відкриті конкурси.

Зокрема, уряд погодив призначення на посади членів наглядової ради «‎Агенції оборонних закупівель»‎ як незалежних членів:

Патрік Аурой (має понад 30 років досвіду роботи на керівних посадах у Франції в секторі оборони, а також в структурах в НАТО. Обіймаючи посаду Заступника Генсекретаря з питань оборонних інвестицій, очолював Конференцію національних керівників озброєнь НАТО);

Катерина Кузнецова (має більш ніж 25-річний міжнародний досвід у галузі аудиту та корпоративних фінансів, зокрема, на посаді директора в компанії PwC у Великій Британії);

Лукаш Столярськи (протягом 18 років роботи в NSPA NATO керував багатонаціональними командами і складною логістикою);

як представників держави:

Юрій Джигир (заступник міністра оборони України, економіст з більш ніж 20-річним досвідом сприяння реформам у сфері управління державними фінансами, соціальної політики та фіскальної децентралізації);

Тарас Чмут (директор фонду «Повернись живими»).

Крім того, Уряд погодив призначення на посади членів наглядової ради «‎Державного оператора тилу»‎:

як незалежних членів:

Саймон Вудворд (має значний досвід роботи у британському та міжнародному секторах фармацевтики, роздрібної торгівлі, товарів народного споживання, громадського харчування, військових та ризикованих товарів);

Ганна Демченко (має більш ніж 20-річний досвід роботи в міжнародних компаніях за фінансовим напрямом);

Микола Роєнко (має досвід у впровадженні функцій комплаєнсу, внутрішнього аудиту, внутрішніх розслідувань щодо можливих зловживань, становленні функції контролінгу та бюджетування, роботі в проєктах ІРО, проведенні аудиту фінансової звітності провідних компаній);

як представників держави:

Надія Бігун (на посаді заступника міністра економіки України координує розроблення та реалізацію державної політики у сфері публічних закупівель, розвиток конкурентних відносин та державного партнерства);

Юлія Марушевська (голова Офісу підтримки змін Міністерства оборони України).

В березні 2024 року закупівельні агенції АОЗ та ДОТ оголосили в системі Prozorro відбір професійних рекрутингових компаній. Вони мали допомогти підібрати незалежних членів наглядових рад агенцій. Переможцем відбору АОЗ стало ТОВ «Телент Едвайзорс» (Odgers Berndtson), а ДОТ – ТОВ «Ворлд Екзекьютів Партнерз» (Heidrick & Struggles).

Надалі рекрутингові компанії відібрали та сформували списки потенційних кандидатів, які були запрошені на співбесіди з представниками Міноборони.

Заради економії державних коштів закупівля послуг рекрутингових компаній здійснювалася за кошти донора, зокрема програми підтримки Спеціального радника з питань оборони Посольства Великої Британії в Києві, фінансованої британським урядом.

Читайте такожУперше «Держоператор тилу» приховував ціни і постачальників харчів для ЗСУ

В Україні та Польщі провели обшуки щодо закупівлі зброї за завищеними цінами

DailyLviv.com

Спроба Росії атакувати «‎шахедом» урядовий квартал Києва переконала Маска відключити Росії Starlink

Сержанта, який тричі за три роки самовільно покидав військову службу, у Львові позбавили волі на 5 років і 4 місяці

Того, хто розпилив у Львові перцевий балончик на військовослужбовців ТЦК і СП, судитимуть (відео)

Поліційного інспектора-кадровика зі Львова судять у Києві за платне працевлаштування в УПО

Підготовлені детальні плани в областях з відновлення і оновлення захисту енергобʼєктів - Зеленський

28 лютого світло відключатимуть у більшості областей за графіками

Командувача логістики Повітряних сил взяли під варту. Альтернативно можлива застава - ₴7 млн

Лемберґа привезли до Львова на щиті - мама Захисника (відео)

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про солідарність з Україною

Затримали директора Стрийської лікарні, депутата фракції «Європейська солідарність»

Три 200-тонні автотрансформатори доставили з Японії в Україну (відео)

Віктор Колодяжний, Василь Гавриш. У суботу Львів попрощається з перекладачем та інженером, які стали на захист України

Львівська громада на другому місці в обласному рейтингу за 50 показниками

Головний санітарний інспектор Республіки Польща довідався, що торік на Львівщині виявили 939 випадків захворювання туберкульозом

Львів може втратити аеропорт

На Львівщині шахрай ошукав родича безвісти зниклого військовослужбовця

У Львові запрацював найбільший інклюзивний 25-метровий басейн

У чемпіонаті Львівщини з черлідингу змагатимуться дві команди з сусідньої області

Львів передав нову партію техніки й обладнання для 7 військових частин

З 14 березня один автобус у Львові знову возитиме пасажирів до Шевченківського гаю

Для маріупольців та пільговиків Львова збудують сучасні квартири у мікрорайоні Рясне-2

Продав знайомому обріз та 100 патронів

З 29 березня у центрі Львова знову стартує Ветеранський ярмарок

Бюджет на таргет у цифрах: як оцінити реальну вартість заявки

Львівська політехніка очолила рейтинг вишів України за балом НМТ на бюджет

В останній день зими на Львівщині буде від -5° до +13°

Орбан і Фіцо створюють слідчу комісію для перевірки стану нафтопроводу «Дружба»

Сили оборони уразили нафтобазу в окупованому Луганську

Енергетики відновлюють живлення після ворожих обстрілів у шести областях

Закінчення ракетної небезпеки на Львівщині, яка тривала пів години

На Львівщині оголосили повітряну тривогу через російську загрозу

У Львові запрацював асфальтний завод. Ями на дорогах лататимуть гарячим асфальтом

Медицина без черг та очікувань. З 1 березня у Львові діятимуть нові стандарти медичної допомоги

У суботу на Личакові відбудеться поминальна молитва за полеглими захисниками України

Розкрадання 50 млн грн на відбудові Трипільської ТЕС. Викрили масштабну схему

На Львівщині вогнеборці врятували гараж та господарську будівлю від пожежі в автівці

Усупереч традиціям. Ватикан випустив марку з Патріаршим собором у Києві під час блекауту

Shahed, Гербера та Італмас. РФ атакувала Україну 187 дронами

Останні приготування. Велика Британія і Франція готують десант для України

У Львові планують створити першу в Україні лікарню довготривалого догляду та реабілітації