Батьки вивозять дітей з України. Писати НМТ і навчатися у вишах буде нікому - керівник школи

20:54 6 листопада 2024 р.

Фото до новини

В деяких класах таких дітей 90%. Умовно 27 з 30 поїдуть.

Про це повідомив керівник Unicorn School Володимир Страшко, пише DailyLviv.com.

За його словами, люди знову масово виїжджають з України. Різкий підйом охочих вчитися дистанційно відбувся наприкінці серпня-початку вересня, коли стало зрозуміло, що війна ще надовго.

"Останні пару місяців ми спостерігаємо аномальну кількість звернень, які починаються словами «…ми виїхали (виїжджаємо) за кордон і хочемо завершити навчання дистанційно». І кількість таких звернень тільки зростає. Якщо раніше ми бачили найбільший відсоток таких звернень від батьків хлопців, 10-11 класів, бо їх батьки намагалися вивезти їх до 18 років (таких дуже багато і зараз), то сьогодні мова йде про всіх дітей, не зважаючи на вік та стать. І це дуже тривожно. Таке відчуття, що тренд на виїзд почався з новою силою",- зазначив Володимир Страшко.

Керівник Unicorn School вважає, що цей тренд має продовження. Діти, які виїхали рік чи два тому, перестають здобувати українську освіту.

"На самому початку вони вчилися паралельно, або, якщо законодавство дозволяло, виключно у нас. Потім залишалися лише на українському компоненті. Зараз відмовляються зовсім. Мотивація дуже проста: «Ми вирішили, що залишаємося тут назавжди. І українська освіта нам не потрібна»,- цитує Володимир Страшко мотивацію тих, хто покинув Україну.

Але він вважає, що це лише верхівка айсберга освітньої проблеми і її наслідків.

Читайте також: Не всім студентам у віці до 22 років дозволили виїжджати за кордон на навчання

"Серед учнів 11 класів дедалі більше стає дітей, які не писатимуть НМТ. Вони не планують вступати в українські виші. Не лише хлопці, але й дівчата. В деяких класах таких дітей 90%. Умовно 27 з 30 поїдуть. Скоріш за все назавжди. Але це не та історія, що батьки спрямовують їх до кращих вишів за чудовою освітою. Ні. Вони вступають будь-куди, в які-небудь виші, головне, щоб не в Україні. 

Поки ми говоримо про освітні втрати і якість освіти, відбуваються втрати зовсім інші. І якщо цей тренд буде набирати обертів, то вчити просто не буде кого. І простих рішень тут не існує. Адже вчитись в іншій країні — це не про якість освіти сьогодні. Ні. Це про інше. Про усвідомлення перспектив. Про вибір батьків. Про намагання не потрапити під мобілізацію для батька та хлопця в майбутньому. Ми чуємо ці фрази власними вухами. Врешті-решт — це про настрої в суспільстві. Адже ми знаємо, що мотивація залежить навіть не від того, що є сьогодні. А від того, що принесе нам завтра", - прогнозує ситуацію Володимир Страшко.

Читайте також: Українські діти будуть зобов’язані відвідувати школи у Польщі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів