Новий пункт пропуску на польському боці кордону прийме 2 тисячі легковиків за добу в обидвох напрямах
17:15 21 грудня 2024 р.
А також 50 автобусів - дивіться фото й відео.
Про це повідомив заступник міністра у Міністерстві розвитку громад і територій України Сергій Деркач, пише DailyLviv.com.
"Відкрили новий пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі” разом з міністром внутрішніх справ Польщі Томашем Сємоняком. Це спільний пункт пропуску, збудований на польському боці, де разом працюватимуть контрольні служби обох країн, - написав Сергій Деркач. - Перетинати його вже можуть легкові авто, автобуси (за записом в єЧерзі) та вантажівки до 3,5 тони. Рух вже розпочався.
Відкриття цього пункту пропуску є важливим кроком для збільшення пропускної здатності українсько-польського кордону. Його проєктна здатність – 50 автобусів та 2000 легкових на добу на виїзд з України. Тож очікуємо, що це розвантажить сусідні пункти пропуску.
Важливо, що на одному пункті пропуску працюватимуть контрольні служби України та Польщі. Це дозволить значно зменшити час, необхідний для виконання контрольних процедур. А значить оформлення та перетин кордону будуть швидшими.
Дякуємо польським колегам за фінансування та забезпечення інфраструктурної складової. Це хороший приклад взаємодії, мінімізації ресурсів та коштів, коли не потрібно будувати два пункти пропуску, а можна разом працювати на одному.
Ми ж зі свого боку відремонтували 46 кілометрів дороги Нижанковичі – Самбір до цього пункту пропуску".
Модернізацію пункту пропуску фінансувала польська сторона. З українського боку ремонт 46-кілометрової ділянки дороги Нижанковичі – Самбір, яка веде до нового пункту пропуску, був завершений Службою відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області у 2023 році.
Нагадаємо, що цього дня сімнадцять років тому - 21 грудня 2007 року - Польща та вісім інших країн приєдналися до Шенгенської зони, що дає право людям вільно пересуватися між країнами-членами без прикордонного контролю. Разом з Польщею 21 грудня 2007 року до Шенгенської зони приєдналися ще вісім країн: Чехія, Угорщина, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Словаччина, Словенія та Естонія. Наразі угода об'єднує 29 країн, 25 з яких є членами Європейського Союзу. Решта 4 не є членами ЄС: Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн. Шенгенська зона набула чинності в 1995 році відповідно до угоди, укладеної в 1985 році між Францією, Німеччиною, Бельгією, Нідерландами та Люксембургом.
Читайте також: Передріздвяний бум на українсько-польському кордоні. Чотири пункти пропуску, які радять оминати
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook