Православний Усик вдруге переміг Ф'юрі і подражнив господарів рингу

07:32 22 грудня 2024 р.

Фото до новини

Після оголошення результату поєдинку Олександр Усик підняв над головою історичну шаблю, що належала українському гетьману Івану Мазепі, який воював проти Московії за незалежність України.

Ввечері 21 грудня в саудівському Ер-Ріяді український боксер Олександр Усик (22–0, 14 КО) вдруге переміг британця Тайсона Ф’юрі (34–1–1, 24 КО) - тепер уже у бою-реванші за титул чемпіона світу у надважкій вазі за версіями WBC, WBA, WBO, IBO. Про це пише DailyLviv.com.

Бій тривав усі 12 раундів. Олександра Усика оголосили переможцем одноголосним рішенням суддів –116-112, 116-112, 116-112. Суддівські записки були на користь українського боксера: 8–4 за раундами. А ось сам Тайсон Ф’юрі відмовився визнати поразку, заявивши, що таке рішення - це подарунок Усику на Різдво.

Під час очікування результатів поєдинку Олександр одягнув футболку з написом: «Православ’я або смерть», що викликало великий резонанс серед саудівців. У Саудівській Аравії, де панує іслам, така символіка може сприйматися як провокаційна або образлива щодо тамтешніх релігійних норм. За це у Саудівській Аравії можуть ув'язнити або відшмагати батогом. 

Після оголошення результату поєдинку Олександр Усик підняв над головою історичну шаблю, що належала українському гетьману Івану Мазепі, який воював проти Московії за незалежність України. Її спеціально привезли в Ер-Ріяд з українського музею. 

«Шабля гетьмана Мазепи зроблена наприкінці XVII століття. Вона є зразком українського зброярства, сформованого зокрема під впливом країн мусульманської східної культури, з якими Україна підтримувала дипломатичні й торгові відносини. Шаблю Іван Мазепа подарував за гарну службу осавулу Савичу.

Згодом його нащадки продали її збирачу колекції української старовини Василю Тарновському. Так вона опинилася в нашому музеї, щоб сьогодні презентувати на ввесь світ українську культуру та одного з найвидатніших українських воїнів», – розповів директор Чернігівського обласного історичного музею ім. Тарновського Максим Блакитний.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів