Хто і як замінить МСЕК у 2025 році. Новий закон
06:58 22 грудня 2024 р.
Без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.
Про реформу медико-соціальної експертизи повідомила прес-служба апарату Верховної Ради України, пише DailyLviv.com. Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому як Закон урядовий законопроект №12178 щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.
Цей законопроект передбачає, що з 1 січня 2025 року замість медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) запрацюють відповідні експертні команди у кластерних і надкластерних лікарнях, які проводитимуть оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до міжнародних критеріїв, у тому числі встановлюватимуть інвалідність.
Комісії вибірково отримуватимуть на розгляд пацієнта, але ані він сам, ані комісія не будуть знати, хто з лікарів розглядатиме питання, щоб унеможливити корупцію.
При підготовці до другого читання документ був суттєво допрацьований Комітетом спільно з МОЗ України та громадськістю.
Найголовніші його положення:
- запровадження нової термінологічної бази щодо оцінювання повсякденного функціонування особи;
- визначення порядку та етапів проведення оцінювання повсякденного функціонування особи у сфері охорони здоров’я та визначення компенсаторів відповідних обмежень;
- повна цифровізація всього процесу проведення оцінювання шляхом запровадження електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи та забезпечення електронної передачі рішень до соціальної сфери;
- запровадження декларування для всіх членів експертних команд та персональна відповідальність головних лікарів закладів охорони здоров’я, де проводитиметься оцінювання, за неналежну його організацію, а для лікарів – за внесення завідомо неправдивих даних за результатами оцінювання;
- встановлення перехідного періоду, що визначає чинність уже виданих документів МСЕК та порядок дій щодо справ, рішення за якими не були ухвалені МСЕКами, до моменту їх ліквідації.
Прикінцевими положення Закону доручається Уряду до 1 липня 2025 року подати до Верховної Ради законопроект, який має з 1 липня 2026 року впровадити в Україні комплексний механізм оцінювання функціонування особи також і в інших сферах її життєдіяльності (соціальній, освітній, сфері зайнятості тощо).
Також Законом чітко визначено, що без змін залишаться встановлені раніше статуси осіб з інвалідністю та соціальні гарантії, попередні статуси людей з інвалідністю, які були отримані до запуску реформи, медико-соціальна експертиза для дітей.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook