Античні пам’ятки, прикраси часів Руси, портрети XVI століття з колекцій Львівського історичного музею вивезли до Любліна

18:38 21 грудня 2024 р.

Фото до новини

Потім їх планують презентувати у Вроцлаві.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. «Наша головна мета – показати, що Україна є невід’ємною частиною Європи, хоча вона лежить на її кордоні, на межі», – зазначив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик. Виставка у Любліні є також формою допомоги у захисті колекцій Львівського музею від знищення.

Античні пам’ятки, прикраси часів Київської Русі та портрети XVI століття з колекцій Львівського історичного музею від суботи можна побачити на виставці «Пограниччя Європи» в Національному музеї в Любліні. Це презентація історії та культури України, а також форма захисту цінних колекцій від знищення.

«Наша головна мета – показати, що Україна є невід’ємною частиною Європи, хоча вона лежить на її кордоні, на межі», – зазначив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

Читайте такожАптеку-музей «Під Чорним орлом» реорганізували

Виставка у Любліні є також формою допомоги у захисті колекцій Львівського музею від знищення. З моменту повномасштабної російської агресії проти України у 2022 році в Україні також зазнали нападів на культурні установи та пам’ятки – багато пам’ятників та архівів уже знищено.

«У Любліні ці пам’ятники безпечні, і тут ними можна милуватися. Львів – це також наша спільна спадщина та історія, тому наші заклади мають ще більше співпрацювати», – зазначив заступник директора Національного музею у Любліні Марцін Гапський.

Як наголосив він, це також можливість показати, що українці та поляки, не зважаючи на багато важких і болючих подій в історії, сотні років жили пліч-о-пліч, а також мають спільну спадщину.

«Ми насправді недостатньо знаємо один одного. У нашому взаємному сприйнятті часто багато комплексів і упереджень. Ця виставка може стати маленьким кроком до взаєморозуміння та побудови спільного майбутнього», – додав директор львівського музею.

Виставка «Пограниччя Європи. Зі скарбниці Львівського історичного музею» зібрала понад 600 різноманітних пам’яток. Їх можна буде побачити в Національному музеї в Любліні до 2 березня 2025 р. Потім її планують презентувати у Вроцлаві.

Читайте такожМузей Шухевича у Львові, який знищила Росія, відновлять з автентичними і модерними елементами

До кінця року розпочнеться відбудова Музею Шухевича у Львові

У Львові розпочали відбудову музею Шухевича, який зруйнували росіяни

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів