У парку Франка відкривають дитячий майданчик, сертифікований за євростандартами

19:55 25 квітня 2023 р.

Фото до новини

Новий дитячий майданчик “Лис Микита”, створений за мотивами найвідомішого дитячого твору Івана Франка, відкриють у Львові на початку травня.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Там вже змонтовані основні елементи майданчика: гірки, вежі, лазанки, балансири та навіть лавки. Залишились встановити фігури головних героїв казки, інформаційні таблички та додаткову сітку-захист. Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Усі конструкції виготовлені з дерева, їх створив німецький виробник Матіас Гьопфнер, який спеціалізується на виробництві дитячих майданчиків з натурального дерева. Роботу профінансував приватний підприємець, тож бюджету міста це нічого не коштувало. 

“Чи чекали ми такого ажіотажу на цьому майданчику? Очевидно. Охочих тут побавитися не стримувала навіть загорожа, коли дерев’яні конструкції були ще тільки на стадії монтажу. Але відразу хочу запевнити: майданчик готовий до використання за призначенням. Доробляємо невеликі роботи, які, утім, звичайно, важливі”, — написав у себе на фейсбук-сторінці Любомир Зубач.

Окрім цього він розповів про нетипову висоту майданчика:  “Майданчик у парку Франка аж ніяк не надто високий. Скажу більше: коли ми лише розпочинали цей проєкт, були пропозиції навіть про висоту вежі на десяток метрів. Але передбачали ситуацію «у страху очі великі». Тому вирішили у Львові розпочали з лайтовіших висот.

Хто мав нагоду відвідувати дитячі майданчики в Європі, знає, що зазвичай там вони в рази вищі. І на око українцям, звичним до інших стандартів, здаються не такими вже й надійними. Але вони точно безпечні. Якщо не робити дурниць.”

Водночас Любомир Зубач запевняє, що проєкт пройшов експертизу щодо безпеки. А виробник майданчика ініціював ще одну - за європейськими нормами. 

“Український закон не вимагає, але я хочу зробити так, як це працює в Німеччині: ми запросимо міжнародну організацію, яка проінспектує майданчик і надасть усю необхідну сертифікацію для роботи цього дитячого простору”, — сказав Матіас Гьопфнер. І додав, що тут ще мають встановити таблицю із загальними правилами поведінки на дитячому майданчику та схему гірки задля зручності дітей та спокою батьків.

До слова, за порядком на майданчику стежитимуть працівники парку ЛКП «Зелений Львів».

Парк Франка чекає на реконструкцію: облаштують плесо і фонтан

У парку ім.І.Франка закінчують облаштування доріжки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини