Від Криму до Карпат: у Львові створять географічну клумбу (відео)

10:45 15 вересня 2022 р.

Фото до новини

У Стрийському парку планують облаштувати велику клумбу, яка поєднає кілька ділянок-просторів. Там висадять рослини, притаманні місцевостям Карпат, Криму та степів.

Про це інформує пресслужба ЛМР,  пише Dailylviv.com.

Клумба, яку облаштують, стане найбільшою у Стрийському парку і складатиметься із кількох ділянок-просторів, розділених доріжками, – зони Карпат, Криму та степів. Кожну із цих частин України представлятимуть рослини, які характерні саме для цих широт.

Так, червону руту, цвіт папороті, дзвоники карпатські, нарциси, бузульник та злаки заплановано висадити на частині клумби, яка уособлюватиме Карпатський регіон. Зона Криму та південна частина вражатимуть ароматами ялівцю, сосни кримської, гіацинтів. Улітку сюди хочуть виносити тропічні рослини з оранжереї Стрийського парку. Троянди, лікарські лугові трави та злаки зустрічатимуть відвідувачів у степовій зоні.

Автором ідеї такої клумби є Наталя Гончарова, яка на початку російської агресії приїхала до Львова з Маріуполя, де займалася ландшафтним дизайном.

«На створення клумби, де різні частини України будуть представлені характерними для цих регіонів рослинами, надихнув сам Стрийський парк. Коли заходиш у парк з центральної частини, то ліворуч є схили, каскад потічків - що все разом асоціюється із Карпатами. Праворуч, з південної частини парку, розташовано оранжерею, де ростуть південні рослини, а посередині парку – степова зона.

Окрім того, парк є пам‘яткою садового-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За такого статусу йому пасуватимуть рослини, які представлятимуть різні широти нашої держави», - розповіла авторка майбутньої клумби.

Так, клумба буде біля пам‘ятника Яну Кілінському та каскаду струмків. Ідею планують втілювати вже незабаром. Для цього вже готують тендер на виконання робіт.

Також вже є візуалізація вхідної групи в парк «Від Криму до Карпат». Відео надала Наталя Гончарова.

15 га у Брюховичах стануть парком-пам’яткою: де розташовані

Садовий хоче збудувати в Брюховичах парк розваг а-ля Europa Park в Німеччині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів