У Львові депутати створюють парк Кульпарків, який не дадуть забудувати

14:07 18 березня 2021 р.

Фото до новини

Він буде розташований на території навколо психіатричної лікарні на вул. Кульпарківській. Якщо за це проголосує сесія ЛМР 25 березня 2021 року.

Питання про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків» на  площі 16 га розглянула напередодні депутатська профільна комісія у ЛМР. Усі члени комісії підтримали ідею внести цю ділянку до природно-заповідного фонду.

Про це повідомив інформпортал ЛМР, пише Dailylviv

Що це означає за фактом - пояснює голова комісії екології, природокористування та енергозбереження та депутат від Самопомочі Влодко Лучишин. 

“Цей унікальний парк належав психіатричній лікарні, а отже не мав жодного природоохоронного статусу. Лікарня як власниця могла, скажімо, будувати нові корпуси чи інші приміщення, змінювати ландшафт. З іншого боку такий великий розкішний парк вимагає догляду, який лікарня не могла забезпечити. Тепер ця територія має шанс належати до природно-заповідного фонду, тож ми зможемо спати спокійно: красивий парк, що так близько від центру, назавжди залишиться парком, а не черговим житловим комплексом. Упевнений, депутати теж підримають ініціативу управління екології” - підсумовує депутат.

Унікальність парку не тільки в різноманітності насаджень, яких там понад три десятки видів. Це єдиний в Україні приклад «міста-саду», модного у Європі початку минулого століття. Ідею такого облаштування територій довкола шпиталів на початку минулого століття запровадив англійський філософ і соціолог-утопіст Ебенізер Говард. І Львів був у тренді. 

Далі питання цього парку мають розглянути депутати на найближчому пленарному засіданні Львівської міської ради, яке заплановане на 25 березня 2021 року.

Три парки Львівщини оцифрували для дистанційних екскурсій

Садовий хоче збудувати в Брюховичах парк розваг а-ля Europa Park в Німеччині

Муніципальна варта охоронятиме 14 об'єктів. Названо ціну послуги

У Львові покажуть, як треба у парку прибирати за собаками і котами

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів