У Львові хочуть перейняти приклад Барселони і Парижу, де на дахах ростуть дерева

21:44 24 вересня 2020 р.

Не лише парки і сквери, а й зелені зони на дахах і стінах будинків та зупинках громадського транспорту. Саме таким має бути Львів, якщо ми хочемо називати своє місто європейським. За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець

Таку ідею запропонувала Ірина Бек, голова Львівської міської організації Української Галицької партії, пише DailyLviv.

- Моє місто на очах перетворюється на «парк авалонського періоду», –  сказала вона на засіданні «Паркова культура Львова: території відпочинку чи корупційних оборудок?» у Львівському пресклубі. – Разом з експертами УГП ми розслідували схеми, за якими території міста потрапляють до забудовників, і виявили, що зелені зони перебувають під особливою небезпекою, адже це дуже ласі шматки для бізнесменів. Вони використовують дуже хитрі схеми, готуються до захоплення на багато років наперед, проводять різні незаконні махінації з орендою землі і передачею ділянок на фіктивні ОСББ чи третіх осіб. У підсумку, місто втрачає і зелені території, і кошти. Ми порахували, що місцевий бюджет отримав би щонайменше 1 млрд грн від податків, якби ці території продали в законний спосіб. Але їх банально вкрали.

Ірина Бек нагадала, як активісти багато років боролись за Сихівський лісопарк. І дотепер його межі ще не встановлені, хоча парк уже перебуває на фінальному етапі реєстрації.

- Ми могли взагалі втратити його, бо з одного боку наступав “Шувар”, з іншого – «Авалон» і пани Дубневичі. А це головна рекреаційна зона для жителів Сихова. Я не уявляю, як її можна було так бездумно знищувати.

Окрім збереження парків і скверів, Ірина Бек пропонує розвивати у місті ще один напрямок – альтернативне озеленення.

- Я вважаю, що треба зобов’язати забудовників не лише робити озеленення довкола територій, де вони зводять будинки, а й озеленювати дахи і стіни будинків, влаштовувати зелені зони на зупинках громадського транспорту. Ми могли би повчитися цьому у фахівців Барселони і Парижа, де такий дизайн дуже популярний. Я хочу, щоб Львів був зеленим, а не кам’яним і залізобетонним, – наголосила Ірина Бек.

Зелена катастрофа: майже третина львівський парків і левова частка скверів не мають зареєстрованих меж (відео).

Владу Львова звинуватили у змові з місцевими олігархами у крадіжці територій парків і скверів.

За 4 роки у Львові звели понад 300 житлових комплексів. Куди поділися мільйони від пайових внесків? - підприємець


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:13 9 квітня 2021 р.

Штучні квіти на цвинтарях: Львів відмовляється від шкідливої традиції (відео)

Сьогодні Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз - напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

Рубрика: Природа

15:45 9 квітня 2021 р.

Самбірському району дадуть кілька мільйонів для захисту чотирьох сіл від повені

Протипаводкові об’єкти треба споруджувати швидко, оскільки у 2008, 2010, 2014 роках у селах Калинів, Кружики, Ралівка, Задністря було затоплено 359 садиб, 1898 га сільськогосподарських угідь,

Рубрика: Природа

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу