Зелена катастрофа: більше третини львівських парків і левова частка скверів не мають зареєстрованих меж (відео)
14:19 24 вересня 2020 р.
Це робить їх ласим шматком для захоплення територій, чим активно користуються несумлінні забудовники. І тоді, як у Львівській міськраді рапортують про «амбітний план» - надати кадастровий номер усім об’єктам зеленої зони, експерти констатують інше: саме чиновники ЛМР сприяють захопленню території парків і скверів приватниками.
Відео: Львівський пресклуб
- У Львові є 32 парки, з них лише 19 мають оформлений кадастровий номер, а інші 13 перебувають у процесі виготовлення. Тобто, незахищеними є величезні площі парків, зокрема: Парк Б.Хмельницького – 27 га, парк Майорівка – 34 га, парк Погулянка – 101 га, Білогорща – 189 га, Кортумова гора – 62 га, – таку інформацію озвучив Андрій Бережницький, начальник відділу Держгеокадастру у м. Львів ГУ Держгеокадастру у Львівській області, представник ВО “Батьківщина” на засіданні «Паркова культура Львова: території відпочинку чи корупційних оборудок?» у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.
Зі скверами Львова, за його словами, ситуація - ще гірша: їх у Львові - 108, з них - 33 зареєстровані, а 85 – ні.
Це означає, що парк чи сквер без кадастрового номеру не мають чітко визначених меж на плані міста. А отже їхні території місто може використати для інших потреб.
Причиною нереєстрації, каже представник Держгеокадастру, є небажання з боку Львівської міської ради займатися цим питанням.
- Наша установа реєструє все, що підготувала нам ЛМР, за умови, якщо є документи у повному обсязі, і ми не маємо до них зауважень. У середньому процедура реєстрації забирає всього лише 5днів, – зазначив Андрій Бережницький.
Він повідомив, що майже щомісяця йому доводиться ходити на суди за межі того чи іншого скверу між мешканцями довколишніх будинків або активістами і - тим чи іншим забудовником. Але у багатьох випадках ЛМР надає таку документацію, що суд виносить рішення на її користь. Найгучнішими Андрій Бережницький називає справи щодо парку Богдана Хмельницького, де є величезна кількість земельних ділянок різних власників, а також - скандал довкола Горіхового гаю, де лише на останньому пленарному засіданні затвердили межі.
- У будь-якому випадку, коли йдеться про судовий процес за територію міста, відповідачем є ЛМР. Але якщо представники міської влади навіть не з’являються на засіданні, то це багато про що свідчить. І жителі Львова самі можуть зробити висновок, як на ділі у Львівській міській раді дбають про збереження громадського простору і зелених зон, – підсумував Андрій Бережницький.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook