Арботом показав, що треба зрізати каштани у Бернардинському дворику

11:01 13 лютого 2024 р.

Фото до новини

Цього тижня на пл. Соборна, 3а (Бернардинський дворик) зрізатимуть 2 аварійні каштани.

Як повідомили у Галицькій районній адміністрації, нещодавнє обстеження дерев імпульсним томографом «Арботом» показало, що стовбури дерев втратили міцність, а серцевина уражена гниллю на 40%. На місці старих каштанів висадять 4 груші «Шантеклер».

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

«У Бернардинському дворику маємо цінний історичний об’єкт – криницю з ротондою. Біля криниці ростуть 2 каштани діаметром 75-85 см. Вік цих дерев приблизно 80 років. Візуально дерева виглядають у незадовільному стані, тому разом з управління екології та природних ресурсів та КП «Адміністративно-технічне управління» ми провели обстеження цих каштанів імпульсним томографом «Арботом».

Читайте також: У Львові вже облікували 2 758 дерев і аж 15 - прочіпували

За допомогою цього приладу дослідили структуру стовбура на наявність, об’єм і конфігурацію порожнин та уражень, а також визначили втрату міцності поперечного перерізу дерев. Томограф показав, що втрата міцності поперечного перерізу стовбура у каштанів становить понад 60% через ураження серцевинною гниллю на 40%. Відтак, аби не допустити аварійної ситуації, було прийнято рішення про зрізання цих дерев. А навколо колодязя цього року буде висаджено 4 груші «Шантеклер», - повідомили у Галицькій районній адміністрації. 


Попередньо, до робіт планують приступити у середу, 14 лютого.

Нагадаємо, торік ялинам у ботсаду Лісотехнічного університету зробили томографію. Результат невтішний.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів