Законодавчий орган ФРН визнав Голодомор геноцидом українців

21:27 30 листопада 2022 р.

Фото до новини

Постанову про визнання Голодомору геноцидом підтримали у бундестазі депутати СДПН, ВДП, "Зелені" та ХДС/ХСС.

Про це повідомляє DW, пише Dailylviv.com

Німецький Бундестаг у середу, 30 листопада, широкою більшістю голосів визнав Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відповідну постанову підтримали фракції коаліції - СДПН, ВДП та "Зелені", а також опозиційна фракція консерваторів ХДС/ХСС. Ліві і правопопулісти АдН при голосуванні утрималися. 

Масовий голод був не наслідком неврожаю, за нього несло відповідальність політичне керівництво Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним. Голодомор є "злочином проти людяності", і з сьогоднішньої перспективи "історико-політична кваліфікація як геноциду є очевидною", вважають німецькі депутати.

Проєкт постанови подали низка депутатів від Вільної демократичної партії, "Зелених" і Соціал-демократичної партії, а також опозиційні консерватори.

У 1932-1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР з метою загнати українських селян у колгоспи та водночас зламати національний рух опору. Відкрито про Голодомор заговорили в Україні вже після розвалу Радянського Союзу. У 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор геноцидом українського народу. За оцінками українських істориків, внаслідок Голодомору в Україні 1930-х років загинули майже чотири мільйони людей.

Голодомор визнали геноцидом українського народу в 20 державах світу. Зокрема, це США, Канада, Австралія, Ватикан, Португалія, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Грузія, Угорщина, Мексика, Еквадор, Колумбія, Парагвай, Перу.

За останній рік таке рішення ухвалили також у Бразилії, Чехії, Молдові та Ірландії. У Румунії трагедію назвали злочином проти людяності.

26 листопада, в 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, міністерство закордонних справ України (МЗС) вкотре закликало міжнародних партнерів визнати його геноцидом. "Мета загарбницької геноцидної війни Росії не відрізняється від мети геноциду 1932-1933 років - знищення української нації та її державності", - йшлося в заяві МЗС.

Офіційний Київ порівняв режим президента РФ Владіміра Путіна зі сталінським: "Тоталітарний комуністичний режим вчиняв масові голодомори, а режим Путіна веде всесвітні "голодні ігри". Сотні мільйонів людей в Африці та Азії вже постраждали від руйнування сільськогосподарської інфраструктури та блокування експорту українських зернових з боку РФ. Агресія Росії проти України доводить, що непокаране зло та невизнані історичні помилки повертаються в наш час в гірших масштабах".

Міністерство також закликало світову спільноту не допустити подальших воєнних злочинів та геноциду з боку Росії.

95% жителів заходу України вважають Голодомор геноцидом

Прем'єр-міністр Польщі приїхав до Києва і вшанував пам'ять жертв Голодомору

У День пам'яті про жертв голодоморів на Львівщині запалять найбільше свічок

Німеччина спростить правила працевлаштування іноземців: хто матиме переваги

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини