За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін | Новини Львова

За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

10:14 13 серпня 2017 р.

  • 1
  • 1354

Ми часто порівнюємо пострадянську людину з радянською. Але в тому й річ, що пострадянський обиватель, який ностальгує за СРСР, значно токсичніший, ніж громадянин «країни рад».

Радянська людина могла бути щиро переконана в тому, що масових репресій в 30-ті роки не існувало. Що Катинь - справа рук вермахту, а не радянських розстрільних команд. Що каральна психіатрія - це наклеп Заходу. Що компартія щиро будує державу загального благоденства. Зрештою, що ми хочемо від радянського обивателя? Затиснутого між роботою і будинком, між чергою на шведську стінку і спробою дістати продуктовий дефіцит? Інформаційна «залізна завіса» була міцною - будь-яка альтернативна картина світу припинялась. Навколишня дійсність була збудована до народження радянського чоловіка, система пропаганди була відточена задовго до того, як він почав ставити питання. У нього просто не було іншої реальності ніж та, в якій він жив. А як тільки герметичний купол став давати тріщини - Радянський Союз почав розповзатися по швах.

Але пострадянська людина, який ностальгує за СРСР, - це явище зовсім іншого порядку. Тому що в багажі у нового обивателя - дев'яності роки. Ті самі, коли відкривалися архіви. Коли з'являлися інтерв'ю дисидентів. Коли стала доступна інформація про масштаби репресій. Коли ніяких ілюзій з приводу радянської системи придушення інакомислення вже не залишилося. Пострадянській людині навіть не доводилося шукати інформацію про ту систему, яка була збудована в СРСР. У дев'яності ці дані стали мейнстрімом - вони звучали з усіх екранів і з усіх газетних шпальт. Вони були головним змістом виборчих кампаній і нового порядку денного.

Радянська людина могла виправдовувати радянський лад через незнання. Але пострадянський прихильник Радянського Союзу робить це свідомо. Радянська людина відкидала звинувачення на адресу режиму, тому що могла в них не вірити. Пострадянська - виступає в ролі адвоката диявола. Пострадянський обиватель вже не може послатися на те, що чогось не знає. Що йому не доступні дані про реальні масштаби. Навпаки, він їх знає, але ховається за лукаве «зате». «Зате космічні кораблі». «Зате всі боялися». «Зате стабільність».

Всі його «зате» - це лише спроба виправдати персональним комфортом репресії проти інших. Він переконав себе, що йому особисто було затишно в старій реальності - і він без тіні сумніву готовий розміняти її на долі інших. Місце наївності зайняв цинізм. Незнання змінилося підлістю. Пострадянський прорадянський - це той, хто свідомо відмовився від правди. Той, хто добровільно одягнув на себе шори. Той, хто готовий виносити в одну частину рівняння персональний комфорт, а в іншу - долі всіх інших. І якщо це не підлість, то що таке підлість?

Павло Казарін, кримський журналіст. Рубрика "Думка" Радіо Свобода. 

Радіо Свобода

Коментарі(1)

Фантом

16:51 08 вересня 2019 р.

Відповісти

Не все так просто - а спрощення завжди призводить до помилкових висновків та дій. Радянська людина була "маленьким гвинтиком великої державної радянської системи з неекономічним примусом до праці", а насправді - безправним і покірним утриманцем радянської держави. В Україні в 90-ті роки і пізніше ці гвинтики-громадяни-утриманці отримали два найжорстокіших шока - держава перестала виконувати свої обов'язки і залишила громадян напризволяще, і одночасно кримінал і державний апарат почали діяти спільно з метою власного збагачення з використанням антизаконних способів і безкарно ще й з відвертими насильством-грабежами-вбивствами цих безправних беззахисних громадян. Цілком природно - що така поведінка в недавньому минулому сучасної так званої "української еліти" викликає повне її неприйняття частиною населення і ця частина звертається до свого радянського минулого і починає ідеалізувати це минуле. Крім того - для частини екс-радянських громадян є неможливим визнання того факту, що вони жили і працювали не в "країні робітників і селян будуючи світле майбутнє - СРСР", а були обдуреними "рабами комуністичної тоталітарної імперії зла". В той час як західні сусіди України проводили реформи - самозвана "українська еліта" здійснювала розграбування радянського народного багатства імітуючи реформи в Україні переписуванням російських законів. Тому немає нічого дивного в розчаруванні частини громадян. Дивною і незрозумілою є поведінка українських можновладців протягом трьох десятиліть. І якщо вже говорити про підлість - то як відомо "риба псується з голови" і починати треба з підлої і паскудної поведінки керівництва і багатіїв України майже три десятиліття та відповідальність за це !!! Громадяни України в основній масі своїй є законослухняними і працьовитими - люди повірили в реформи але їх грабували і грабують ...Пострадянська-прорадянська частина українського народу ще є досить вагомою - можливо але вже аж ніяк не вирішальною ...

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1399

16:51 28 червня 2017 р.

Парламентарі повторять недоторканну долю суддів, - Порошенко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1416

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу