Урок української мови для всіх зросійщених від спікера парламенту Фінляндії

11:19 26 листопада 2023 р.

Фото до новини

Спікер парламенту Фінляндії Юссі Галла-аго виступив на засіданні Верховної Ради, присвяченому 90-м роковинам Голодомору-геноциду.


Про це повідомило Радіо Свобода, пише DailyLviv.com.

Юссі Галла-аго нагадав, що його країна також стала «жертвою російських імперіалістичних амбіцій» в ході радянсько-фінської війни 1939–1940 років.

«Росія поважає й розуміє силу. На російський імперіалізм треба відповісти силою. На початку, у перші дні війни, мало хто на Заході вірив, що Україна здатна протистояти російському наступові. Своєю героїчною боротьбою українці не лише заслужили на повагу всього цивілізованого світу, а також дали нам сміливість діяти», – сказав політик.

Він визнав, що рішення про допомогу «ухвалюються надто повільно», але зрештою це відбувається. Галла-аго вказав на те, що Фінляндія надала Україні наразі 20 пакетів військової допомоги і буде підтримувати Київ «так довго, як треба».

Він також назвав великим розчаруванням те, що ментальність та характер російської держави не змінилися до сьогодні. На цьому наголошувала, виступаючи у Києві, і прем’єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте: «Росія змінювала свої назви, але не характер, не свої методи. І зараз, майже через 100 років, ми знову бачимо руйнівні дії Росії проти України, проти зерносховищ».

Цей промовистий урок української мови від спікера Фінляндії є найкращою відповіддю на всі відмовки російськомовного населення України - від народних депутатів до військовиків у шанцях. Інакше як тотальною українськістю у всьому безжальний і нищівний "русскій мір" Україні не здолати. 

Довідково

Юссі Крістіан Галла-аго (фін. Jussi Kristian Halla-aho) — фінський вчений-філолог і яскравий політик-націоналіст, найпопулярніший сучасний політичний блоґер, який веде сторінку Scripta. Депутат Європейського парламенту (2014); спікер Едускунти (парламенту Фінляндії). Доктор філософії, фахівець зі старослов'янської мови.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів