Українська мова матиме законодавчий захист в ЄС

16:57 22 березня 2022 р.

Фото до новини

21 березня на позачерговому засіданні Генеральної асамблеї Європейської федерації національних мовних інституцій (EFNIL) одноголосно прийнято рішення про надання Україні статусу асоційованого члена EFNIL.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який в онлайн-форматі долучився до заходу, пише Dailylviv.com

“Сьогодні фронт боротьби за Україну – це і фронт утвердження української мови. Тому для нас велика честь приєднатися до континентальної родини мовних інституцій. Адже членство в EFNIL надасть Україні можливість формувати стратегію законодавчого захисту української мови як майбутньої мови ЄС. У цей непростий для України час нам дуже важлива підтримка провідних мовних інституцій Європи – наших міжнародних партнерів”, – наголосив Тарас Кремінь

Президент EFNIL, пані Сабіна Кірчмайєр, привітала приєднання України до родини EFNIL, відзначивши важливість цього кроку в історичний для держави та Європи момент. 

За словами Тарас Кременя, боротьба за мову – це і боротьба за самоідентичність української нації. “Тому свідомий перехід наших співгромадян на українську мову, ефективний захист інформаційного поля, всебічний розвиток мови – це захист національних інтересів, протидія країні-агресору та боротьба за нашу Незалежність”, – зазначив Тарас Кремінь. 

Виступаючи на засіданні Генеральної асамблеї EFNIL, в якій, зокрема, взяли участь керівники національних мовних інституцій Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Швеції, Республіки Словенія, Угорщини, Ісландії, Німеччини, Великої Британії, Фінляндії, Бельгії, Норвегії, Італії, Франції, Греції, Румунії, Данії, Чеської Республіки, Люксембургу, Нідерландів, Тарас Кремінь поінформував європейських партнерів про політику геноциду, яку цілеспрямовано веде Кремль

Не спиняється ворог і перед лінгвоцидом, заявив Тарас Кремінь: “Так, у щойно окупованих російськими військами Донецькій та Луганській областях вороги продовжують політику деукраїнізації. Повідомляючи про відновлення навчального процесу в школах, окупанти наголошують, що такі предмети, як “українська мова”, “українська література” та “історія України” вивчатися не будуть”. 

EFNIL об’єднує національні мовні інституції країн-членів ЄС. Серед основних завдань – контроль за виконанням мовного законодавства, захист державних мов, збір матеріалів про мовну політику в ЄС, заохочення до вивчення офіційних європейських мов задля мовного і культурного розмаїття в ЄС. 

У Львові внутрішньо переміщених осіб навчатимуть української мови

Час найвищий: Львівщина заохочує відмовлятися від мови окупантів

На Львівщині у громадському транспорті заборонена російська попса: пасажири поскаржаться на 112

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів