Україна не має наміру просуватися на окуповані території силовим шляхом – секретар РНБО

09:29 19 лютого 2022 р.

Фото до новини

Те, що відбувається зараз на Донбасі, – це спроба Росії спровокувати наші Збройні Сили на відповідні дії, але Україна хоче миру й не має наміру просуватися на окуповані території силовим шляхом.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов на брифінгу, який відбувся в Офісі Президента, пише Dailylviv.com.

Данілов наголосив, що не було жодних наказів про звільнення цих територій у силовий спосіб, адже це призведе до великих жертв серед цивільного населення.

«Такого наказу в нашій країні бути не може», – запевнив Олексій Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що Російська Федерація навмисне роздмухує ситуацію в окупованих Донецьку й Луганську через своїх представників на цих територіях.

«Це спроба спровокувати наші Збройні Сили, наші війська на ті відповіді, які вони дуже хотіли б, щоб ми давали. Ми можемо сказати, що війська можуть відкривати вогонь тільки у разі, якщо є загроза життю наших військових», – зауважив він.

Олексій Данілов наголосив, що існує велика загроза провокацій з боку представників Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

«Вони можуть зробити ті речі, які до наших військових, до наших служб не мають жодного стосунку», – сказав секретар РНБО.

Водночас, за словами Олексія Данілова, на сьогодні не спостерігається повномасштабного вторгнення на територію України – «можливі точкові провокації з боку Російської Федерації».

«Для цього маємо відповідне реагування нашими Збройними Силами, силами сектору безпеки й оборони. Ми усвідомлюємо загрози, які на сьогодні існують», – запевнив він.

У контексті ризиків поширення ескалації далі на українську територію секретар Ради нацбезпеки і оборони нагадав, що всі провідні країни світу чітко заявили, що у разі подальшого вторгнення вони мають відразу реагувати відповідним чином.

«Чи буде це відбуватися – від нас не залежить. Ще раз – ми хочемо миру й спокою в нашій країні», – наголосив Олексій Данілов.

За його словами, згідно з дорученням Президента України Володимира Зеленського, у постраждалі від обстрілів райони Донецької та Луганської областей вирушать представники Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Ради національної безпеки і оборони, щоб на місці ознайомитися із ситуацією та допомогти у розв'язанні проблем місцевих мешканців.

«Завтра на фронті будемо в тих місцях, які постраждали, безпосередньо там, де постраждала наша інфраструктура, школи, садочок», – зазначив він.

Олексій Данілов наголосив, що Україна готова вести переговори з Російською Федерацією з метою деескалації, але не з підтримуваними нею формуваннями на окупованих територіях. Адже «перемовини з людьми, які нічого не вирішують, – це марне витрачання часу».

«Ми не можемо вести перемовини з людьми, які не ухвалюють жодних самостійних рішень – усі рішення ухвалюються тільки в Москві. Ви знаєте, що Володимир Олександрович Зеленський зробив заяву, що він у будь-який час готовий зустрітися з Путіним для того, щоб проводити ці перемовини. На сьогодні, на жаль, вони відмовляються від цих перемовин», – сказав секретар Ради нацбезпеки і оборони.

Він також акцентував на тому, що Україна виступає за виконання Мінських угод за визначеною логікою, а не так, як хоче Росія.

Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зі свого боку наголосила, що Україна не є ворогом для мирних мешканців ТОТ Донецької та Луганської областей.

«Наш ворог – російський окупант. Ми чітко відрізняємо те, що відбувається сьогодні на тимчасово окупованих територіях, ми бачимо як російські окупанти нагнітають ситуацію, створюють інформаційне тло, за яким починаються панічні настрої», – зазначила вона.

Путін ухвалив рішення про вторгнення в Україну, але можливості дипломатії не вичерпані, - Байден

В ОРДЛО оголосили загальну мобілізацію

Більшість опитаних впевнені, що Україна відіб'є напад Росії

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини