У США заарештували авіатора, через якого відбувся витік таємних документів (відео)

20:00 13 квітня 2023 р.

Джек Тейшейра, військовослужбовець Національної гвардії, на фото, яке його мати опублікувала в соціальних мережах.

Джек Тейшейра, військовослужбовець Національної гвардії, на фото, яке його мати опублікувала в соціальних мережах.

Ним виявився 21-річний член розвідувального крила Національної гвардії ВПС штату Массачусетс.


Згідно з інтерв’ю та документами, які проаналізував The Guardian, керівником невеликої онлайн-групи чату з іграми, куди за останні кілька місяців потрапила маса секретних документів розвідки США, є 21-річний член розвідувального крила Національної гвардії ВПС Массачусетса. Про це повідомило видання Нью-Йорк Таймс, пише Dailylviv.com.

Національний гвардійець, якого звуть Джек Тейшейра, керував приватною онлайн-групою під назвою Thug Shaker Central, де близько 20-30 людей, переважно молодих чоловіків і підлітків, об’єдналися через спільну любов до зброї, расистських онлайн-мемів і відеоігор.

Двоє офіційних осіб США підтвердили, що слідчі хочуть поговорити з авіатором Тейшейрою про витік урядових документів у приватну онлайн-групу. Один з чиновників сказав, що пілот Тейшейра може мати інформацію, яка має значення для розслідування.

Федеральні слідчі кілька днів шукали особу, яка оприлюднила в Інтернеті надсекретні документи, але не ідентифікували льотчика Тейшейру чи когось іншого як підозрюваного. ФБР відмовилося від коментарів.

The New York Times поспілкувалася з чотирма учасниками чат-групи Thug Shaker Central, один з яких сказав, що знає людину, яка злила інформацію, щонайменше три роки, зустрічався з ним особисто та назвав його. Друзі описали його як старшого за більшість учасників групи, які були підлітками, і беззаперечного лідера. Один з друзів сказав, що OG мав доступ до розвідувальних документів завдяки своїй роботі.

Слід цифрових доказів, зібраних The Times, веде до авіатора Тейшейри.

The Times змогла зв’язати льотчика Тейшейру з іншими членами групи Thug Shaker Central через його профіль онлайн-ігор та інші записи. Деталі інтер’єру будинку дитинства авіатора Тейшейри , опубліковані в соціальних мережах на сімейних фотографіях, також збігаються з деталями на полях деяких фотографій секретних документів.

The Times також встановила за допомогою публікацій у соціальних мережах і військових записів, що пілот Тейшейра зарахований до 102-го розвідувального крила Національної військово-повітряної гвардії Массачусетса. Публікації на офіційній сторінці підрозділу у Facebook привітали льотчика Тейшейру та його колег з підвищенням до льотчика першого класу в липні 2022 року.

У четвер президент Байден заявив, що Сполучені Штати «наближаються» до пошуку відповідей щодо витоку.

«Як ви знаєте, триває повномасштабне розслідування з розвідувальною спільнотою та Міністерством юстиції, і вони наближаються», — сказав пан Байден журналістам під час візиту до Дубліна.

Не відразу було зрозуміло, чи міг молодий військовослужбовець Національної гвардії ВПС на його посаді мати доступ до таких дуже делікатних брифінгів. Посадовці в уряді США, які мають дозвіл безпеки, часто отримують такі документи щоденними електронними листами, сказав The Times один чиновник, і ці електронні листи потім можуть автоматично пересилатися іншим людям.

Мати пілота Тейшейри, Дон, виступаючи біля свого будинку в Массачусетсі в четвер, підтвердила, що її син був членом ВПС національної гвардії, і сказала, що останнім часом він працював нічними змінами на базі на Кейп-Коді. За її словами, останніми днями він змінив номер телефону.

Члени Thug Shaker Central, які спілкувалися з The Times, сказали, що документи, які вони обговорювали в Інтернеті, мали суто інформаційний характер. Документи, за їхніми словами, почали привертати більшу увагу лише тоді, коли один з підлітків-учасників групи взяв кілька десятків з них і опублікував їхньому на публічному онлайн-форумі. Звідти їх підхопили російськомовні Telegram-канали, а потім The New York Times, яка першою повідомила про них.

За їхніми словами, особа, яка оприлюднила інформацію, не була інформатором, а секретні документи ніколи не залишали їхній маленький куточок Інтернету.

«Цей хлопець був християнином, виступав проти війни, просто хотів повідомити декому зі своїх друзів про те, що відбувається», — сказав один з друзів цієї людини зі спільноти, 17-річний юнак, який нещодавно закінчив середню школу. «У нашій групі є люди, які перебувають в Україні. Нам подобаються бойові ігри, нам подобаються військові ігри».

Двоє офіційних осіб США підтвердили, що хочуть допитати Джека Тейшейру у справі про витік документів.

Генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтвердив у четвер, що в Массачусетсі заарештували 21-річного військовослужбовця національної військово-повітряної гвардії США, якого підозрюють у розголошенні секретних файлів Пентагону.

Військове керівництво України змінило плани через витік секретних документів Пентагону

Розвідка США глибоко проникла в російську армію, - The Washington Post

Розвідка США стежила за Зеленським: CNN про витік документів

Що бракує Україні для великого контрнаступу – WP

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів