Сьогодні в Донецьку й Харкові вперто провокували «миротворчу операцію» Кремля (відео)

19:20 16 березня 2014 р.

У Харкові сьогодні спалювали книги з історії України.

У Харкові сьогодні спалювали книги з історії України.
Фото: Слава Мавричев / Facebook

Як заявив у неділю міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, «такі дії інспіровані екстремістами з території Російської Федерації».

«Deutsche Welle» повідомляє сьогодні, 16 березня в публікації «Неспокій у Донецьку: проросійські сили штурмували силові відомства»:

«Проросійські сили в Донецьку спробували у суботу взяти штурмом місцеву управління СБУ та прокуратури. Вони вимагали звільнення сепаратиста Губарєва та проведення на Донбасі референдуму за прикладом кримського.

Виламані металеві ворота обласної прокуратури, виламані двері та розбиті вікна в приміщенні обласного СБУ. Так виглядає ситуація у Донецьку, після того, як упродовж вихідних проросійські та сепаратистські сили в Донецьку організовують акції штурму органів державної влади.

За різними оцінками, активно чинять безлад від трьох до п’яти тисяч осіб. Учасники проросійських акцій висловлюють підтримку «референдуму» в Криму та закликають провести щось подібне на Донбасі.

Від силових відомств вони вимагали звільнення самопроголошеного «народного губернатора» Павла Губарєва, якого 6 березня затримала СБУ. З мітингувальниками вели переговори представники міліції, керівник обласного управління СБУ Валерій Іванов, прокурор Донецької області Микола Франтовський.

«Я донецькому народу присягаю. Я усі ваші вимоги виконаю», – пообіцяв в неділю Франтовський.

Коли натовп спробував прорватися в прокуратуру, розпочалася бійка с міліцією, яку все ж вдалося зупинити. Всередину змогли потрапити кілька активістів проросійських організацій та журналісти російських ЗМІ.

Мітингувальники заявили, що і надалі пікетуватимуть силові структури, доки не визволять Губарєва, а відтак вирушили «провідати Таруту» – до офісу компанії ІСД (Індустріальний союз Донбасу). Її пов’язують з бізнесом нового губернатора Донеччини Сергія Тарути.

Нападники вдерлися до приміщення і встановили російський прапор. Вже за годину в приміщеннях СБУ, прокуратури та ІСД безлад припинився.

Попередження про теракти

Журналістам для роботи на мітингах міліція видала бронежилети та каски. З огляду на участь в подібних акціях криміналу, такі засоби захисту стали вкрай необхідними. Тим більше, що напередодні громадські організації, які об’єдналися в Координаційний комітет патріотичних сил Донбасу, через ЗМІ попередили про можливі теракти 16 березня.

Із посиланням на свої внутрішні джерела, комітет повідомив, що «на проросійські акції планується звести 50 тисяч людей, серед яких організовані кримінальні угруповання. Їхнє завдання – захоплення державних органів та теракти».

Російські «гастролери»

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про провокування масового безладу у східних регіонах України – в Донецьку, Луганську та Харкові російською стороною. «Цілком очевидно, що такі дії інспіровані екстремістами з території Російської Федерації», – сказав Аваков, додавши, що в Україні зараз діє професійна група гастролерів-провокаторів з сусідньої держави.

За даними, які перевіряють українські силовики, в Донецьку і Харкові діє група осіб, яка перебувала в 2009 році в Балтійських республіках з аналогічними проросійськими мітингами. До того ж в регіоні поширюються панічні чутки на тлі повідомлень про концентрацію військової техніки на кордонах.

Чимало запитань у Донецьку і до позиції найвпливовішого олігарха Ріната Ахметова: на усі заклики громадськості втрутитися в ситуацію бізнесмен відповідає лише загальними заявами про необхідність збереження єдності України.

Натомість «BBC Україна» повідомляв сьогодні, 16 березня:

«За різними даними, на мітинг в Донецьку до пам’ятника Леніну зібралися близько двох-трьох тисяч людей. У місті холодна погода, дме вітер та падає мокрий сніг».

«Промосковський мітинг пішов ходою до офісу Генеральної прокуратури в Донецьку вимагати випустити лідера проросійських сил регіону Павла Губарєва».

«Протестувальників біля Генеральної прокуратури зустріли кордони міліції.

Як передають кореспонденти BBC в Донецьку, протестувальники відтісняють кордон міліції та намагаються потрапити до прокуратури. Два працівники міліції вже постраждали та отримують допомогу медиків».

« Протестувальники за допомогою флагштоку від російського прапору відкрили двері Генеральної прокуратури в Донецьку й відтіснили міліцію. Зараз вони зайшли всередину».

«Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє про діяльність групи провокаторів із сусідньої держави на територіях Харківської, Донецької, Миколаївської та Одеської областей. Як передає кореспондент агентства УНІАН, про це він заявив на засіданні уряду».

«Як повідомляє кореспондент BBC Україна в Донецьку, десятки мітингувальників перебувають в будівлі обласного відділення Генпрокуратури. Після мітингу біля пам’ятника Леніну 1,5 тисячі людей рушили до Генеральної прокуратури з вимогою звільнити «народного губернатора Павла Губарєва».

Керівник прокуратури запросив кількох переговірників всередину, проте в цей час натовп став ламати двері й прориватися в середину. Близько 50 міліціонерів розійшлися й не чинили опору. Люди повісили російський прапор й зараз вільно ходять коридорами приміщення Генпрокуратури. Охорона стоїть і не чинить опору, бійок також немає».

«Блокування Генеральної прокуратури в Донецьку закінчилося. Мітингувальники пішли до будівлі Служби безпеки України. «Екскурсію!», – вимагає натовп під СБУ.

«Міліція біля входу до СБУ стоїть дуже спокійно. Намагається утримати натовп, але нікого не б’є. Активісти прориваються всередину, вже є кілька постраждалих».

«Штурм СБУ закінчився. У будівлі СБУ протестувальники не знайшли нікого, кого хотіли. Пішли до офісу губернатора області Сергія Тарути».

«Донецьк: протестувальники кажуть, що коли Павла Губарєва не випустять до завтра, то люди зберуться біля будівлі обласної державної адміністрації.

«У Харкові проросійські мітингарі розгромили офіс організації «Патріот України», біля якого в ніч на суботу було вбито двоє людей, – повідомляє кореспондент BBC Україна.

Молодики побили в приміщенні вікна, вдерлися всередину і попалили книжки.

Вони також повісили біля входу прапор Росії. Інформації про постраждалих поки немає». 

«Протестувальники зайшли до приватного бізнес-офісу губернатора Донецької області Сергія Тарути. Оглядають, їдять їжу, що знайшли всередині».

 «У вогнищах на Римарській, 18 (Харків. – Ред.) горять символіка «Правого сектора», книги з історії України і книги про голодомор».

Як повідомляв «Щоденний Львів», вчора міністерство закордонних справ Російської Федерації заявило, що з України «до Росії надходить безліч звернень з проханням захистити мирних громадян» і «ці звернення будуть розглянуті», а сьогодні в Донецьку захопили прокуратуру провокатори кремлівської інтервенції в Україну, тим часом СБУ затримала в Запорізькій області озброєну групу провокаторів безладу.


Відео: «Телеканал новин «24»

dailylviv.com

До теми

18:16 21 жовтня 2021 р.

ЦНАП у Львові приймає від мешканців замовлення на адмінпослугу без візиту

У Львові розвивають дистанційні сервіси комунікації з владою. Тож мешканці можуть замовити потрібну їм адміністративну послугу без візиту до ЦНАП – для цього потрібен лише доступ до інтернету.

Рубрика: Політика

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу