Таємні документи США оприлюднили головну очевидну необхідність для України

09:00 14 квітня 2023 р.

Фото до новини

Сполучені Штати та Європа мають у найближчій перспективі значно посилити підтримку військових зусиль України, щоб вона могла швидко відновити якомога більше втраченої території.

Розмірковування на цю тему опублікувала The Washington Post, пише Dailylviv.com.

Впродовж місяців офіційні особи США приватно висловлювали свою стурбованість перебігом війни в Україні. Публічно вони наголосили на своїй непохитній прихильності допомагати Києву протистояти жорстокому вторгненню Росії та пообіцяли підтримувати його зусилля стільки, скільки буде потрібно . Але в більш відвертих дискусіях з журналістами та безпосередньо з українцями вони вказали на більш жорстку реальність: повна військова перемога України здавалася неможливою; військово-промислова база західних країн, необхідна для підтримки потоку іноземних боєприпасів і зброї на фронт, була під серйозною напругою; і в якийсь момент підтримка західної громадськості, особливо американців, зменшиться, і кран, що виливає десятки мільярдів доларів допомоги Україні, перекриється.

Потім з’явилися дивовижні витоки надсекретних документів Пентагону. У четвер вдень молодого військовослужбовця Національної гвардії Массачусетса, ідентифікованого як Джек Тейшейра, було заарештовано в рамках розслідування витоку сотень сторінок секретної військової розвідки онлайн-групі молодих друзів. Тейшейра кілька місяців розповсюджував майже дослівні стенограми, а згодом і фотографії дуже конфіденційних документів США на сервері чату Discord, який він контролював. Ці матеріали згодом з’явилися на інших платформах соціальних мереж.

Документи, зокрема, відкрили глибокі побоювання керівництва національної безпеки США щодо траєкторії війни в Україні, яка, згідно з аналізом розвідувального управління Міністерства оборони США, ймовірно, перенесеться в 2024 рік без жодного розв’язання.

Офіційні особи США щосили намагалися стримати зворотний удар від витоку відкритих матеріалів . «Я стурбований тим, що це сталося, але я не знаю нічого, що могло б мати велике значення», — сказав президент США Байден журналістам в Ірландії, посилаючись на запитання щодо витоку документів, основна частина яких включає оцінки з лютого та березень.

Тим не менш, документи щодо України малюють неминуче похмуру картину погляду Сполучених Штатів на конфлікт. Висловлене припущення, що навіть якщо Україна захопить «значну» кількість території — результат, який американська розвідка визнала малоймовірним — ці територіальні здобутки не призведуть до мирних переговорів.

Оприлюднений документ також передбачає, що рік завершиться тим, що обидві сторони в результаті досягнуть лише «незначних» територіальних здобутків. Тому що недостатньо військ і запасів для ефективних операцій.

Окремий документ серед витоку матеріалів передбачав скромний успіх майбутнього контрнаступу України, який спрямований на повернення території в східному регіоні Донбасу та просування на південь у спробі розрізати сухопутний міст Росії до Криму, пів острова, який вона в односторонньому порядку анексувала в 2014 році. 

Документи також вказували на побоювання Пентагону щодо здатності України підтримувати свої можливості ППО в найближчі місяці через швидеі темпи використання українських снарядів протиповітряної оборони. Є прогноз про те, що українські захисники повинні пріоритизувати свої зусилля, націлюючись на російські літаки та гелікоптери, але стримувати вогонь по менших загрозах, таким як безпілотники.

Ніщо з цього не повинно викликати особливого подиву. Українські чиновники знизали плечима на похмурі наслідки оцінок розвідки. «Усі знають, що у нас мало боєприпасів — президент і міністр оборони говорять про це відкрито», — сказав високопоставлений український чиновник. «І вже з листопада всім стало очевидно, що наступний контрнаступ буде зосереджений на півдні, спочатку на Мелітополь, а потім на Бердянськ. Але точне місце ми можемо змінити за тиждень до цього».

Після телефонної розмови з державним секретарем Ентоні Блінкеном у вівторок його український колега Дмитро Кулеба написав у Twitter, що Блінкен «підтвердив непохитну підтримку США та рішуче відкинув будь-які спроби поставити під сумнів здатність України перемагати на полі бою», і додав, що Сполучені Штати «залишаються надійним партнером України, зосередженим на просуванні нашої перемоги та забезпеченні справедливого миру».

Але очевидний песимізм офіційних осіб США щодо перебігу війни підкреслює питання про те, що має бути далі. На думку деяких аналітиків, умови, що склалися, повинні виправдовувати сплеск підтримки Києва. «Якщо українські запаси протиповітряної оборони закінчуються, надішліть більше», — написав Далібор Рогач з American Enterprise Institute. «Якщо українська армія страждає від «дефіциту формування збройних сил і забезпечення», зробіть крок і заповніть відповідні прогалини».

У спільному есе Річард Хаас і Чарльз Купчан з Ради з міжнародних відносин певною мірою погодилися, стверджуючи, що Сполучені Штати та Європа мають у найближчій перспективі значно посилити підтримку військових зусиль України, щоб вона могла швидко відновити якомога більше втраченої території. Але це також має супроводжуватися чіткою дипломатичною стратегією, написали вони, яка пропонує суттєві стимули для обох сторін погодитися на припинення вогню.

«Понад рік Захід дозволяв Україні визначати успіх і визначати військові цілі Заходу», — пишуть Хаас і Купчан у Foreign Affairs. "Ця політика, не зважаючи на те, чи мала вона сенс на початку війни, тепер завершилася".

Військове керівництво України змінило плани через витік секретних документів Пентагону

Розвідка США глибоко проникла в російську армію, - The Washington Post

Розвідка США стежила за Зеленським: CNN про витік документів

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів