Світ підтримує Україну у боротьбі проти агресора-Росії (мапа)

17:59 25 березня 2022 р.

Фото до новини

Реакцією на російське вторгнення в Україну 2022 року стало засудження з боку переважної більшості світових лідерів, причому деякі засудили особисто президента Росії за санкціонування воєнних дій. Лідери кількох держав схвалили вторгнення, а деякі побачили в ньому наслідок провокації НАТО.

Центр протидії дезінформації при РНБО України, пише Dailylviv.com, подав карту з реакцією міжнародної спільноти на вторгнення Росії в Україну:

Блакитним кольором позначено країни, що засудили вторгнення.

Чорним кольором – країни, що дотримуються нейтралітету.

Помаранчевим кольором – країни, що звинувачують у вторгненні провокацію НАТО.

Сірим кольором – країни, від яких не було реакції.

Синім кольором – Україна.

Червоним кольором – РФ.

Реакція міжурядових та міжнародних організацій:

1. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що російське вторгнення було «найсумнішим моментом за час мого перебування на посаді», і закликав путіна вивести свої війська «в ім’я людства». 25 лютого Рада Безпеки ООН не спромоглася ухвалити резолюцію, яка б засудила вторгнення росії в Україну. З 15 держав-членів Ради Безпеки 11 підтримали, а 3 утрималися від голосування. Резолюція була відхилена через вето росії.

Слід зазначити, що рф, залишаючись постійним членом Ради безпеки ООН, тим самим має забезпечувати мир і безпеку в світі, здійснює при цьому вторгнення на території інших держав.

2. Африканський Союз - голова комісії Африканського Союзу Муса Факі та голова Африканського Союзу і президент Сенегалу Макі Салл закликали Росію та «будь-якого іншого регіонального чи міжнародного суб’єкта в обов’язковому порядку поважати міжнародне право, територіальну цілісність і національний суверенітет України», та закликали обидві сторони конфлікту негайно встановити перемир’я й негайно розпочати політичні переговори.

3. Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) - міністри закордонних справ держав Асоціації висловили серйозне занепокоєння напруженням між Росією й Україною, закликали до максимальної стриманості та діалогу.

4. Балтійська асамблея опублікувала заяву, в якій «рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну».

5. Карибська співдружність опублікувала заяву, де засуджує вторгнення в Україну та вимагає «негайного і повного виведення» російських військ з України.

6. Рада Європи - Комітет міністрів ухвалив резолюцію, що «найрішучішим чином засуджує збройний напад на Україну», закликає Росію «негайно та беззастережно припинити свої військові операції» і розглядатиме «заходи, що необхідно вжити у відповідь на серйозне порушення РФ своїх статутних зобов’язань як держави-члена Ради Європи».

7. Європейський Союз - президент Урсула фон дер Ляєн написала у Twitter: «Ми не дозволимо президенту Путіну зруйнувати архітектуру безпеки Європи», а глава зовнішньої політики Жозеп Боррель закликав Путіна зупинити «безглузду агресію». Президент Європарламенту Роберта Метсола закликала до «негайних твердих і швидких дій» і скликала позачергову сесію парламенту на 1 березня.

8. Міжнародний кримінальний суд - Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Ахмад Хан оприлюднив заяву, в якій попереджає, що «будь-яка особа, яка вчиняє такі злочини, у тому числі шляхом наказу, підбурювання чи сприяння іншим чином до вчинення цих злочинів, може бути притягнута до відповідальності у Суді з повною повагою до принципу взаємодоповнюваності. Необхідно, щоб усі сторони конфлікту поважали свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом».

9. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив напад і назвав його «серйозним порушенням міжнародного права». В окремій заяві було оголошено про намір розгорнути сили оборони і засуджено Білорусь за те, що вона сприяла нападу.

10. Північна рада - президент Ерккі Туоміоя засудив вторгнення як «повністю несправедливе» і заявив, що воно «суперечить як міжнародному праву, так і порядку європейської безпеки».

11. Організація американських держав опублікувала заяву, в якій засуджує вторгнення як образу людства і напад на цивілізовані міжнародні відносини.

12. Організація економічного співробітництва та розвитку - Рада організації офіційно припинила перемовини з Росією про вступ і наказала закрити офіси ОЕСР у Москві.

Отже, більшість країн, міжурядових і міжнародних організацій засудили злочинне вторгнення Росії на територію України. Російсько-українська війна показала вільним демократичним країнам, що агресор не задовільниться територією України, а прагне продовжити наступ на країни Західної Європи.

Російські військові вищих чинів уже отримують антидоти проти хімічних отруєнь

У райраді Воронезької області публічно виступили проти путінської війни (відео)

Польща прийняла більше біженців з України, ніж їх прибуло до всього ЄС у 2015 році

Швейцарія надає українцям спеціальний статус S з виплатою $1600 щомісяця: кому саме

У Болгарії - масова хода на підтримку України (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів