Рада безпеки ООН підтримала Україну і звинуватила Рсію

08:47 6 серпня 2014 р.

Фото до новини

Пропозиції РФ з приводу "гуманітарної катастрофи" на сході України не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки.

У ніч на 6 серпня у Нью-Йорку відбулося екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Україні, яке скликала Росія. Постійний представник РФ Віталій Чуркін закликав  вжити термінові спільні заходи з надання гуманітарного сприяння населенню сходу України, передає Укрінформ. Він також наполягав на тому, щоб направити на схід України російську гуманітарну допомогу в супроводі представників Червоного Хреста.

Свою чергою, в.о. постійного представника України в ООН Олександр Павличенко заявив, що Україна повністю виконує соціальні зобов'язання перед жителями Донецької та Луганської областей, в країні немає гуманітарної кризи, уряд в змозі впоратися з ситуацією і робить це.  Він також зауважив, що "реальна причина кризи - діяльність незаконних збройних формувань, які підтримує Росія".

Олександр Павличенко повідомив світовій спільноті про ситуацію, про те, що Росія продовжує обстрілювати позиції українських військових і нарощує свої військові угруповання на кордоні. "Ми пропонуємо Росії припинити направляти найманців і зброю, розпалювати нестабільність", - сказав він.

Пропозиції РФ не підтримав ніхто з членів Ради Безпеки.

Лише представник КНР не вказав на необхідність роззброїти підтримувані Росією незаконні збройні формування, обмежившись заявами про необхідність "виявляти спокій і стриманість, йти на компроміс".

При цьому багато учасників засідання прямо вказали на дії Росії, як джерело самої проблеми. "Парадоксально, що Росія скликає обговорення гуманітарної кризи, яку вона ж і створила", - заявив представник Великобританії. Він додав: "Саме дії сепаратистів призводять до погіршення ситуації в Луганську та Донецьку. Туди, де немає сепаратистів, люди повертаються".

Росія могла б закінчити це все, припинивши свій потік зброї, зауважив представник США. "Росія з самого початку підтримувала незаконну війну. Українські сили роблять все можливе для звільнення країни від незаконних збройних формувань", - сказав представник Литви.

Учасники засідання також висловили занепокоєння цілеспрямованим руйнуванням інфраструктури бойовиками, викраденнями і вбивствами людей на контрольованій ними території.

Про це повідомив канал TVi.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів