Папа визнав росію нападником на Україну, але уникає згадки про путіна

09:00 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

У своїх промовах щодо війни в Україні він не згадує путіна, «тому що це і так відомо»

Голова католицької церкви Папа Римський Франциск визнав Росію нападником на Україну і пояснив, що у своїх промовах щодо війни в Україні не згадує путіна, «тому що це і так відомо». Про це повідомило Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Журналісти сказали Папі, що багатьом людям у США здається, немов понтифік не хоче прямо критикувати росію за її агресію проти України, воліючи натомість говорити більш загально про необхідність припинення війни. «Як би Ви пояснили свою позицію?» — запитали журналісти.

Франциск у відповідь сказав, що коли він говорить про Україну, то говорить «про народ-мученик, мученицький народ». А якщо існує мученицький народ, то є той, хто його катує, додав Папа.

«Безумовно, той, хто нападає, — це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити загалом, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім'я та прізвище», — зазначив понтифік.

Він розповів, що на другий день повномасштабної війни пішов до російського посольства при Святому Престолі — «незвичайний жест, тому що Папа ніколи не ходить до посольства».

«І там я сказав послу передати путіну, що готовий поїхати за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, із якого я зрозумів, що поки в цьому немає потреби», — каже Папа Римський.

Папа Римський має особистого медбрата

Папа Франциск закликав припинити нелюдяне кровопролиття в Україні

Третя світова війна розпочалася, – Папа Римський Франциск

Папа Римський побоюється, що може розпочатися ядерна війна

Папа Римський - не політик: хрест мають нести українка і росіянка, - Ватикан

Папа Римський молитиметься за захисників Азовсталі: вони хочуть екстракції

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів