Під портретами Сталіна і Леніна у Львові став до знимки Іван Попович, народний артист

22:42 11 січня 2022 р.

Разом з відомим співаком до світлини також стали гостя з Нью-Йорка Христина Підвірна і власник колекції портретів та бюстів комуністичних вождів у своєму офісі ексгенерал міліції Іван Мотринець.

Засновник, керівник і власник комерційно-виробничого консультативного приватного підприємства "Фенікс" у Львові Іван Мотринець з приводу цієї зустрічі написав у ФБ: "Сьогодні у мене в офісі був гостях український естрадний співак і композитор, педагог, народний артист України Іван Попович та представник української діаспори у Нью-Йорку Христина Підвірна. Так що 2022 рік розпочався з приємних зустрічей… чого і вам бажаю..."

72-річний Іван Попович та 76-річний Іван Мотринець народжені на Закарпатті, обоє навчалися у Львові, зазначає Dailylviv.com

За нинішньої політичної ситуації, пов'язаної з агресією Росії щодо України, ці світлини неприємно з морального боку вразили більшість коментаторів посту у соціальній мережі.

Igor Savchykevych: Попович на фоні Сталіна - це супер. - Роман Денека: Це точно! Пропиті мізки "не доганяють", що вас поставили на фоні мегавбивць!, сталіна і леніна!, в тому числі, Українського Народу. Панове, ви попросту, - хохли - МАНКУРТИ. PS. Треба, було ще гранчака налити, і майку з путлером на нього напялити. - Ruslano Stolbovoy: Коли пан ІВАН дає концерт у Львові, Народ чекає. Василь Музика: Пані з діаспори з щасливою посмішкою, під портретами Леніна-Сталіна,то така шизофренія, що любо-дорого спостерігати. - Михайло Баль: Українська діаспора в Америці буде в захваті!"

Критики також натякали на те, що Іван Мотринець є відвертим прихильником комуністичного укладу і йому мав би нині сподобатися Китай, а китайським комуністам - він з його колекцією.

На що епатажний Іван Мотринець, автор кількох літературних творів і колишній видавець газети "Момент істини", ствердно відповів критикам:

Нагадаємо, що колишній начальник УМВС України у Львівській області (1992-1995 р.р.), генерал-лейтенант міліції у відставці Іван Мотринець у лютому 2021 року став на захист скандальної професорки-українофобки з Києва Євгенії Більченко. Про це Мотринець заявляв у коментарі під дописом “Діла” у Фейсбуці про тимчасове відсторонення Більченко від викладацької діяльності.

У 2014 році Іван Мотринець написав листа Владіміру Путіну: «У листі до Президента Росії Путіна я, по-перше, закликав вивести російські війська з території Автономної республіки Крим. По-друге, звернув увагу Президента Російської Федерації на наші історичні, культурні, релігійні традиції – нас багато пов’язує. По-третє, нагадав, що нашою праматір’ю є Київська Русь. По-четверте, наголосив, що білокам’янну красуню-Москву створив князь Юрій Долгорукий.

Крім того, написав про культурні зв’язки, які є між нашими народами і наголосив, що проблеми з російською мовою або гоніння росіян і українців, які спілкуються російською мовою, в нашому старовинному місті Львові немає. Я видаю книжки як російською, так і українською мовами, і ніхто мене не переслідує. І тому не треба нас захищати. Нагадав йому про10-ту статтю Конституції України, частину 2, де сказано, що всі громадяни України, нацменшини в тому числі, мають право на розвиток своїх культури і мови. І насамкінець я написав, що, незважаючи на всі події, український народ не падав, не падає і не буде падати духом, а якщо потрібно, він готовий стати на захист своєї Вітчизни».

Іван Мотринець отримав підтвердження з канцелярії Президента Росії, що листа у Кремлі отримано.

Основний вид діяльності "Фенікса" - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Інші види діяльності: неспеціалізована гуртова і роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями і тютюновими виробами; діяльність у сфері права.

Тож читачів може зацікавити, чи Іванові Мотринцеві, фахівцю у галузі права, відомий Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" і, зокрема, його стаття 3. Заборона пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки? Чи, може, ленінсько-сталінська приватна колекція Мотринця вже набула офіційного і публічного музейного статусу?

Відповіді на ці запитання не мали б такого значення, якби на цих світлинах не було Івана Поповича, народного артиста України з 1990 року. До речі, виконавця однієї політичної пісні - про Степана Бандеру:  

На світлині, що внизу, Іван Мотринець (у формі), начальник міліції Львівської області, на мітингу майже поруч з першим Президентом України Леонідом Кравчуком та керівниками демократичної Львівщини початку і середини 90-х років минулого століття. 

Адвокат Іван Мотринець захищає ресторан «Мафія»

ІНП оприлюднив список прізвищ, яких стосується закон про декомунізацію

Росія відбілює тоталітарний радянський режим і комуністичних злочинців

Нікчемна реакція Кремля на історичну правду, яку відновлюють у Львові

Створено інтерактивну карту міст і сіл, які перейменують

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

11:53 23 січня 2022 р.

Москва хоче шляхом агресії змінити владу в Україні: жалюгідні кандидатури

Адміністрація США має подібну з Форін офісом Великої Британії інформацію, що метою російського вторгнення в Україну є зміна українською влади на лояльну до Москви.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу