Мінкульт погрожує УГКЦ під тиском СБУ (відео)

19:38 15 січня 2014 р.


Фото: 20khvylyn.com

У цьому зізнався директор його департаменту релігії Михайло Мошкола.

Народний депутат від Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Олександр Бригинець повідомляє в середу на своїй сторінці в мережі «Facebook», що під час сьогоднішнього засідання парламентського комітету з питань культури і духовності директор департаменту релігії мінкультури Михайло Мошкола повторив погрози, озвучені раніше ним у листі Українській греко-католицькій церкві від 3 січня. Нардеп інформує:

«На засіданні комітету ВРУ з питань культури іде обговорення листа-погрози Мінкульту до УГКЦ. Щойно представник Мінкульту фактично повторив ті самі погрози. Тож заяви про те, що Мінкульт не планує тиск – це повна брехня. Схоже, Мінкульт, який став духовним Беркутом, треба теж пікетувати».

Бо Олександр Бригинець переконаний, що у зв’язку зі зміною євроінтеграції на Митний союз, українська влада почала діяти в стилі російської церкви, яка традиційноатакувала греко-католиків у радянський період.  «Всі церкви здійснюють служби на Майдані, але СБУ почало атаку винятково на греко-католиків. Я не греко-католик, але я обурений такими діями СБУ і їх підручних мінкультівців», – наголосив Бригинець.

Він також закцентував увагу на тому, що «атака» міністерства культури на Українську Греко-Католицьку Церкву була здійснена за ініціативи СБУ. Про це мовиться й в повідомленні «5 каналу» під заголовком «У Мінкульті зізнались – погрожували УГКЦ їх змусила СБУ»:

«На греко-католиків Міністерство культури нацькувала Служба безпеки України. Саме з подачі СБУ писали листа предстоятелю греко-католицької церкви з погрозами через буцімто незаконні богослужіння на Майдані.

У цьому зізнався директор Департаменту релігії Мінкультури – Михайло Мошкола. За його словами, лист підготував саме його підлеглі і навіть без відома міністра культури, який перебував у відпустці. Усе це пан Мошкола розповів після тривалого допиту і словесного обстрілу, під який він потрапив на засіданні Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності.

Комітет сьогодні висловив Міністру культури недовіру і підготував низку вимог – негайно відкликати скандального листа, вибачитися перед вірянами греко-католицької церкви, чиї релігійні почуття були ображені, і піти у відставку. Це стосується міністра, його першого заступника та авторів листа. Також парламентський комітет планує звертатися за роз’ясненнями до СБУ».

Як інформував «Щоденний Львів», в листі на адресу УГКЦ за підписом першого заступника міністра культури України Кохана той погрожував, що недотримання положень статті 16 закону «Про свободу совісті і релігійні організації» може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій, на що Патріарх Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) відповів: «Ми завжди є, були і будемо із своїм народом», а нардеп Бригинець пояснив що влада тисне на УГКЦ, щоб збільшити свій електорат на президентських виборах: «Хочуть пояснити, що московська церква найважливіша, а уніати – це другорядне», екс-нардеп Чорновіл вважає, що тиском на УГКЦ хочуть розколоти Україну за «югославським» сценарієм, а влада «виправдовується», що погрожувала УГКЦ через скарги сектантів, тим часом у Львові, звісно ж, обурені погрозами влади на адресу УГКЦ.


Відео: 5 канал

dailylviv.com

До теми

00:06 17 січня 2021 р.

Німеччина вимагає від Росії розслідувати отруєння Навального після його повернення до Москви 17 січня

Німеччина передала Росії протоколи опитувань російського опозиціонера і критика Кремля Алєксєя Навального, зроблені під час його перебування в цій країні на лікуванні і реабілітації, і вимагає повністю розслідувати обставини його отруєння.

Рубрика: Політика

19:21 16 січня 2021 р.

УСБУ у Львівській області очолив Іван Осипчук з Кропивницького

Президент України Володимир Зеленський призначив начальником Управління Служби безпеки України у Львівській області Івана Осипчука, нагородженого у 2020 році орденом Данила Галицького.

Рубрика: Політика

14:52 15 січня 2021 р.

На фінансування партій у 2021 році передбачено 700 млн грн. Набільше отримає Слуга народу

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій. Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу