Китай застеріг Росію від використання ядерної, біологічної та хімічної зброї

09:32 24 лютого 2023 р.

Також Китай закликає сторони конфлікту «протистояти збройним нападам на мирні ядерні об'єкти», дотримувати конвенцій про ядерну безпеку.

Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало "мирні" пропозиції щодо врегулювання війни РФ проти України, пише Dailylviv.com.

Документ називається «Позиція Китаю щодо політичного вирішення української кризи». У ньому 12 пунктів.

1. Повага до суверенітету всіх країн. Загальновизнане міжнародне право, включаючи цілі та принципи Статуту Організації Об'єднаних Націй, має бути суворо дотримане. Необхідно ефективно підтримувати суверенітет, незалежність і територіальну цільність усіх країн. Усі країни, великі чи малі, сильні чи слабкі, багаті чи бідні, є рівноправними членами міжнародного співтовариства. Усі сторони повинні спільно підтримувати основні норми, що регулюють міжнародні відносини, і захищати міжнародну чесність і справедливість. Слід заохочувати рівні та однакове застосування міжнародного права, а подвійні стандарти слід відкидати. 

2. Відмова від менталітету холодної війни. Безпека країни не повинна досягатися за рахунок інших. Безпека регіону не повинна досягатися зміцненням чи розширенням військових блоків. Законні інтереси безпеки та непокоєння всіх країн необхідно сприймати серйозно та належним чином розглядати. Немає простого вирішення складної проблеми. Усі сторони повинні, дотримуючись бачення спільної, всеосяжної, кооперативної та сталої та безпеки, пам’ятаючи про стабільність у світі, сприяти формуванню збалансованої, ефективної та стійкої архітектури європейської безпеки. Усі сторони мають протистояти прагненню до власної безпеки ціною інших, запобігати блоковій конфронтації та спільної працювати на користь світу й стабільності на Європейському континенті.

3. Припинення бойових дій. Конфлікти та війни нікому не приносять користі. Усі сторони повинні підтримувати раціональність і проявляти стриманість, уникати роздмухування вогню та загострення напруги та запобігати подальшому розвитку кризи чи навіть виходу з-під контролю. Усі сторони повинні підтримати Росію та Україну в роботі в одному напрямку та якнайшвидшому відновленні прямого діалогу з розширенням деескалації та досягнення всеосяжного припинення вогню. 

4. Відновлення мирних перемовин. Діалог і переговори є єдиним життєздатним рішенням української кризи. Слід заохочувати та підтримувати всі зусилля, спрямовані на мирне врегулювання кризи. Міжнародне співтовариство має залишитися відданим правильному підходу до сприяння мирним переговорам, допомагаючи сторонам конфлікту якнайшвидше відкрити двері для політичного врегулювання та створити умови та платформи для відновлення переговорів. Китай продовжуватиме нарощувати конструктивну роль у цьому аспекті. 

5. Вирішення гуманітарної кризи. Необхідно заохочувати та підтримувати всі заходи, що сприяють послабленню гуманітарної кризи. Гуманітарні операції повинні обґрунтовуватися на принципах нейтралітету та неупередженості, а гуманітарні питання не повинні бути політизовані. Безпека цивільного населення має бути ефективно захищена, а також повинні бути створені гуманітарні коридори для евакуації цивільного населення із зон конфлікту. Необхідно додати кошти для збільшення гуманітарної допомоги відповідним районам, покращення гуманітарних умов і забезпечення швидкого, безпечного та безперешкодного гуманітарного доступу з планування запобігання гуманітарній кризі більшого масштабу. Можливо підтримати ООН у виконанні координаційної ролі у спрямуванні гуманітарної допомоги в зоні конфлікту.

6. Захист цивільного населення та військовополонених. Сторони конфлікту повинні суворо підтримувати міжнародне гуманітарне право, не здійснювати напади на цивільних осіб або цивільні об'єкти, захищати жінок, дітей та інших жертв конфлікту, а також поважати основні права військовополонених. Китай підтримує обмін військовополоненими між Росією та Україною і закликає всі сторони створити для цього більш сприятливі умови.

7. Підтримання безпеки атомних електростанцій. Китай виступає проти збройних нападів на атомні електростанції та інші ядерні об'єкти та закликає всі сторони підтримувати міжнародне право, включаючи Конвенцію з ядерної безпеки (CNS), і рішуче уникати техногенних ядерних аварій. Китай підтримує Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) у виконанні конструктивної ролі у сприянні безпеці мирних ядерних об'єктів.

8. Зниження стратегічних ризиків. Не можна використовувати ядерну зброю і не можна вести ядерну війну. Загрозі або застосуванню ядерної зброї слід протистояти. Необхідно запобігти розповсюдженню ядерної зброї та уникнути ядерної кризи. Китай виступає проти досліджень, розробок та використання будь-якою країною хімічної та біологічної зброї для будь-яких ресурсів.

9. Сприяння експорту зерна. Усі сторони повинні повністю й ефективно збалансовано реалізувати Чорноморську зернову ініціативу, підписану Росією, Туреччиною, Україною та ООН, і підтримати ООН у важливій ролі в цьому питанні. Ініціатива співпраці щодо глобальної продовольчої безпеки, вважає Китай, забезпечує можливе вирішення глобальної продовольчої кризи.

10. Припинення односторонніх санкцій. Односторонні санкції та максимальний тиск не можуть вирішити питання; вони тільки створюють нові проблеми. Китай виступає проти односторонніх санкцій, несанкціонованих Радою Безпеки ООН. Відповідні країни повинні припинити зловживання односторонніми санкціями та «юрисдикцією довгої руки» проти інших країн, щоб зробити внесок у деескалацію кризи в Україні та створити умови для того, щоб країни розвивалися, розвивали свою економіку та покращували життя своїх людей.

11. Підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок. Усі сторони повинні щиро підтримувати існуючу світову економічну систему та протидіяти використанню світової економіки як інструменту чи зброї в політичних цілях. Необхідні спільні зусилля, щоб пом'якшити наслідки кризи та запобігти зриву міжнародної співпраці в енергетиці, фінансах, торгівлі продовольством і транспортуванні та сприяти відновленню глобальної економіки.

12. Сприяння постконфліктній відбудові. Міжнародне співтовариство має провести заходи для підтримки постконфліктної реконструкції в зонах конфлікту. Китай готовий надати допомогу та успішно зіграти роль у цих зусиллях.

США очікують, що завтра Китай винесе на розгляд мирний план розв’язання війни Росії в Україні

Президент Китаю Сі Цзіньпін заговорить про мир у річницю війни

РФ вчиняє в Україні злочини проти людяності, - віцепрезидентка США

Китай каже, що Рада Безпеки ООН має допомогти припинити війну в Україні

Китай надав Росії політичну підтримку, - генеральний секретар НАТО

Світ переозброюється через напад росії на Україну: Китай і Європа серед лідерів

dailylviv.com

Військовозобов'язаний, резервіст, призовник матимуть новий єдиний документ

Українські підприємці сплатили у Польщі понад 5 мільярдів злотих податків

Білоруський сміттєвоз у Львові замінили на італійський

Закордонні підрозділи ДП «Документ» відновили видачу документів

Обмежити відвідування масових заходів. СБУ зробила п'ять застережень на Великдень

17 церков московського патріархату дотепер працює на Львівщині. Де найбільше

Уночі військові рф запустили чотири ЗРК С-300 і тринадцять ударних БпЛА

Кінець четвертої повітряної тривоги на Львівщині у Страсну п'ятницю

Учетверте сирени сповістили про повітряну тривогу на Львівщині у Страсну п'ятницю

Фінішувала третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Третя повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Кабінет Міністрів оновив виплати військовослужбовцям

Просили 255 тисяч - продали за 15 млн. У Львові відбувся аукціон

На вулицях Миколайчука і Стрийській у Львові демонтують МАФи

Друга ракетна небезпека на Львівщині тривала пів години

Хто з чиновників отримає бронювання від мобілізації. Роз'яснення Міноборони

Нацбанк заборонив ломбардам приймати в заставу дрони та тепловізори

Друга повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Закінчилася перша повітряна тривога у Страсну п'ятницю на Львівщині

Надзвичайна пожежна небезпека на Львівщині

Повітряна тривога на Львівщині у Страсну п'ятницю

Була в суцільних ямах. У Львові відремонтували шматок дороги

У Львові відбудеться фестиваль «Флюгери Львова». Програма

Пожежа у Берліні (відео)

Кубіва та Шлапака мвс рф оголосило в розшук

За ухилення від військової служби судитимуть трьох депутатів

Уперше на Сихові відбудеться фермерський ярмарок

Чехія не толеруватиме ухилянтів з України

Львів'янку зі скрипкою «Antonius Stradivarius» зупинили у Краківці

З якими хворобами мобілізовуватимуть. Перелік від Міноборони

У Львові іноземець погрожував бармену ножем, викрав виторг і втік

Британія та Україна розпочали переговори про 100-річне партнерство

Апітерапія. Лікування бджоловжалюванням у Львові

На Львівщині лікар допомагав ухилянтам уникнути мобілізації

Велика Британія переведе Львівщину в жовту зону, - Камерон у Львові (відео)

Міністр закордонних справ Великої Британії Камерон посадив у Львові робінію (відео)

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ отримав підозру

Підроблену горілку продавав в інтернеті. На Львівщині судитимуть ділка

У Сколівських Бескидах заблукали туристи з Києва

Загроза обороні країни. Польща проти залізниці з України до Гданська