Контрнаступ йде швидше, ніж запроваджують нові санкції, - Зеленський

17:32 8 вересня 2023 р.

Фото до новини

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що кроки України в контрнаступі сьогодні напевно швидші, ніж нові санкційні пакети, а прискорення наступальних дій залежить від того, як швидко Україна отримуватиме потужну зброю.

Як пише  Dailylviv.com,  про це глава держави заявив, відповідаючи на запитання під час панельної дискусії на 18-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії «Майбутнє вирішується в Україні», повідомляється на сайті Президента.

«Уповільнюється війна. Це є, ми це визнаємо. Ускладнюються й уповільнюються всі процеси: від санкцій до надання зброї... Коли деякі партнери кажуть: так що там із контрнаступом, коли буде наступний крок? Моя відповідь: на сьогодні наші кроки напевно швидші, ніж нові санкційні пакети», – сказав Зеленський.

Він висловив переконання, що чим швидше Україна отримуватиме більше потужної далекобійної зброї, то швидше відбуватимуться контрнаступальні дії та звільнення від окупантів українських земель.

«Важливо, що наші воїни йдуть уперед, і що на нашому боці ініціатива. Ми не повинні порівнювати те, що було вчора. Ми маємо порівнювати, де всі ми були в іншому житті – 24 лютого, коли було відчуття окупації нашої держави. А сьогодні ми звільнили велику частину нашої території», – зазначив глава держави.

Він підкреслив, що розуміє бажання людей якнайшвидше відновити територіальну цілісність України, бо зрештою спокій і мир у нашій державі й в усій Європі та світі буде тоді, коли Україна поверне всі свої території. Водночас Зеленський зауважив, що війна, яку веде Росія на території України, складна, і багато процесів уповільнюється.

У зв'язку з цим він наголосив, що для пришвидшення контрнаступальних дій Україні потрібна конкретна техніка, зокрема сучасні винищувачі.

«Є конкретні квадратні кілометри нашої землі, і кожен звільнений метр – це людське життя… Що довше, то більше людей страждає. Як впливає зброя? Конкретно й безпосередньо, без абстракцій та риторик. Є конкретний вплив конкретної зброї. Що вона потужніша, далекобійніша, то швидше йде контрнаступ. Відновлення нашої території. Якщо в небі нас немає, а Росія є, вони зупиняють нас із неба. Зупиняють наш контрнаступ», – наголосив Президент.

При цьому він висловив вдячність усім партнерам України на чолі зі США, які надають оборонну допомогу та зміцнюють українські сили оборони для звільнення всіх наших земель.

Зеленський наголосив, що держави-партнери не просто допомагають Україні, а й підтримують безпеку своїх громадян, свободу та життя своїх людей – ті цінності, які починаєш берегти за крок до їх втрати, наприклад, за крок до окупації.

Не сумніваюся, що Україна здатна перемогти, - дипломат

Бачимо прогрес українського контрнаступу, - Блінкен

Контрнаступ України буде важким і тривалим - Пентагон

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів