Фінляндія оголосила про намір приєднатися до НАТО. Швеція - наступна

10:51 12 травня 2022 р.

Фото до новини

Фінляндія оголосила про намір приєднатися до НАТО. Упродовж найближчих днів із такою самою заявою має намір виступити Швеція, а вже наступного тижня дві країни надішлють офіційні прохання щодо вступу до НАТО.

Про це йдеться у спільній заяві президента країни Саулі Нійністе та прем'єрки Санни Марін, повідомляє BBC, пише Dailylviv.com.

"Членство в НАТО посилить безпеку Фінляндії. Як член НАТО, Фінляндія зміцнить весь оборонний альянс. Фінляндія повинна негайно подати заявку на членство в НАТО", - йдеться в заяві.

Лідери країни висловили сподівання, що всі процедури на національному рівні, необхідні для вступу в НАТО, виконають протягом кількох днів.

Нійністе та Марін зазначили у заяві, що такому рішенню передувало тривале обговорення на рівні парламенту, суспільства, перемовини з НАТО та Швецією, яка теж планує вступити до альянсу.

Світові ЗМІ очікують, що впродовж найближчих днів із такою самою заявою має намір виступити Швеція, а вже наступного тижня дві країни надішлють офіційні прохання щодо вступу до НАТО.

За словами посадовців НАТО, вступ Фінляндії та Швеції можуть схвалити вже найближчими тижнями. Щоправда, до моменту, коли вони повністю та офіційно стануть членами альянсу, може минути ще рік, відведений на ратифікацію цього рішення парламентами всіх країн блоку.

Швеція була нейтральною країною два століття, а Фінляндія - майже 80 років, і до нападу Росії на Україну більшість громадян обох країн були проти вступу у військові блоки. Але після 24 лютого картина різко змінилася. Зараз, за ​​останнім опитуванням, за вступ до НАТО - 76% фінів. Проти - лише 12%.

Велика Британія, США та інші країни НАТО обіцяють Швеції та Фінляндії гарантії безпеки на період від заявки до офіційного вступу до альянсу.

Цього тижня прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписав з обома країнами декларації про взаємодопомогу у разі нападу.

Якщо Швеція та Фінляндія приєднаються до НАТО, росія збільшить війська, - медведєв

РФ перекинула берегові ракетні комплекси Бастіон до кордону Фінляндії (відео)

Кораблі постійної морської групи швидкого реагування НАТО увійшли в Балтику

РФ перекинула берегові ракетні комплекси Бастіон до кордону Фінляндії (відео)

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів