Дуда чекає на Байдена: в чому буде переконувати

21:11 17 лютого 2023 р.

Фото до новини

Президент Польщі Анджей Дуда сказав, що має намір обговорити збільшення американської військової присутності у Польщі під час візиту Байдена до Варшави

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com. 

"Я буду переконувати президента США Джо Байдена збільшити присутність американських солдатів і складів з військовою технікою у Польщі", - заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Польський лідер додав, що склади військової техніки США та інших союзників будуть додатковою гарантією безпеки для Польщі, адже вони дозволять американцям швидше перекидати свої війська у разі загрози.

«Це мій постулат для нас, це також мій постулат для наших союзників із країн східного флангу, тому що процес зміцнення безпеки та реагування на будь-яку значну загрозу буде набагато легшим, якщо війська НАТО зі США та Західної Європи рухатимуться без техніки, техніка чекатиме їх тут на місці, - сказав Анджей Дуда. - Нехай ця інфраструктура буде тут, нехай це буде додатковою гарантією нашої безпеки».

Президент додав, що має намір обговорити збільшення американської військової присутності у Польщі під час візиту Байдена до Варшави.

Анджей Дуда в ефірі TVP Info заявив, що візит президента США до Польщі матиме велике політичне значення.

«Звичайно, нам усім, моїм краянам, мені особисто і, якщо говорити про державу, буде надзвичайно приємно, якщо ми почуємо добрі слова про нас і отримаємо подяку від Сполучених Штатів Америки, президента Сполучених Штатів Америки. Це певною мірою вдячність від імені вільного світу. Протягом багатьох десятиліть ми сприймали Америку саме у такому контексті, особливо коли ми були за залізною завісою. Для нас Америка була символом вільного світу. У багатьох країнах до цього б поставилися як до подяки від вільного світу», - додав Дуда.

Розгортання складу армії США в Європі є способом підвищити готовність солдатів. Такі склади працювали в Європі з перших років холодної війни. Зараз США мають п’ять таких складів у Німеччині, Бельгії, Нідерландах та Італії. Після російського вторгнення в Україну у 2014 році та анексії частини її території США збільшили сили, що направляються у Центральну та Східну Європу для циклічних тренувань і навчань, а також розширили склади, щоб на них можна було розмістити більше техніки. Наприкінці весни або влітку цього року планується завершити будівництво складу біля 33-ї авіатранспортної бази в Повідзі у Великопольському воєводстві, де буде зберігатися техніка для американської бригади.

Байден приїде до Польщі і скаже, що Захід зробить з Путіним, - NBC

Джо Байден відповів на запитання про поїздку в Україну

Байден готується до візиту в Європу з новим подарунком для України

Президент США відвідає Польщу, щоб надіслати сильний сигнал Україні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів