До Польщі почне надходити систематична організована допомога з усього світу

10:26 6 березня 2022 р.

Фото до новини

Незабаром до Польщі почне надходити систематична організована допомога з усього світу, заявив у суботу посол Польщі в ООН Кшиштоф Щерський.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Як зазначив посол, нині є одна з найбільших гуманітарних криз в історії Організації Об’єднаних Націй і найбільша в Європі. «Я дуже активний, щоб мобілізувати всі агенції ООН на допомогу Україні, а також Польщі», – сказав він.

Він додав, що масштаби біженців до Польщі з України неможливо порівняти ні з чим іншим раніше.

За його словами, під час міграційної кризи 2015 року до Європи прибуло менше мігрантів, ніж до сусідніх з Україною країн за попередні 7 днів. «Тоді до всієї Європи прибуло 900 тис. мігрантів, тоді як з України вже втекло 1,2 млн осіб, з них понад 800 тис. до Польщі», – зазначив він.

Щерський наголосив, що наразі Польща має мобілізувати світ на допомогу. «Він повинен звернутись з проханням розблокувати всі кошти, щоб допомогти таким країнам, як Польща, прийняти цю імміграцію», - пояснив він.

Відповідаючи на запитання про самопожертву поляків, посол зазначив, що всі в Організації Об’єднаних Націй були дуже вражені гостинністю поляків і тим, що Польща прийняла стільки тисяч людей, не створивши таборів біженців. «Хочу запевнити поляків, що незабаром запрацюють нормальні механізми, які потребують кількох днів для активації. Незабаром до Польщі почне надходити систематична організована допомога з усього світу», - заявив він.

Він додав, що без цієї допомоги Польща не зможе впоратися з такою великою гуманітарною кризою самотужки. «Ніхто не зміг би з цим впоратися», - підкреслив посол Польщі в ООН.

Як повідомили у суботу польські прикордонники, до Польщі з України вже прибуло понад 820 тис. людей, котрі змушені були втікати від ракет та бомб Путіна. За даними Міністерства закордонних справ, більшість людей, які приїжджають до Польщі, є громадянами України. Також є поляки, які тікають від війни, а також громадяни Узбекистану, Білорусі, Індії, Нігерії, Алжиру, Марокко, Афганістану, Пакистану, США та Росії.

Кремлівського тирана треба ізолювати від грошей за продаж нафти і газу

США закликали своїх громадян негайно покинути Росію

Євросоюз назвав суму допомоги українським біженцям

У Запоріжжі - тисячі людей бажають вступити в тероборону (відео)

У жодному з населених пунктів, захоплених росіянами, немає колаборації: Україна може перемогти, - експерти

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів