Дерусифікація пошуку в Google потрібна Україні і світові, - Олена Зеленська

13:33 22 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Це стосується і типових рекомендацій на YouTube, які зараз також є переважно російськими.

Про такі зміни в роботі Google і YouTube перша леді України Олена Зеленська попросила представників компанії Google – віцепрезидентку з питань взаємодії з органами державної влади та державної політики Аннетте Кробер-Ріль та віцепрезидента з питань Центральної та Східної Європи Патріка Ворнкінга, які прибули до Києва. Про це пише Dailylviv.com з посиланням на Офіційне представництво Президента України

Дружина Президента подякувала за багаторічне плідне партнерство в різних сферах культурного та громадського життя, а також за принципову позицію компанії під час російського повномасштабного вторгнення в Україну.

Читайте також: У Єврокомісії звернулися до Google, Microsoft, Meta і TikTok з приводу російських маніпуляцій

Зокрема, у Google одними з перших застосували санкції проти РФ. Компанія призупинила рекламу в Росії, співпрацю з російськими рекламодавцями. YouTube видалив понад 9 тис. каналів і 70 тис. відео, які спотворювали правду про агресію РФ.

26 лютого 2022 року Google на невизначений термін призупинив монетизацію державних ЗМІ РФ у світі, зокрема RT та Sputnik, а 2 березня YouTube заблокував усі канали в Європі, пов'язані з державними засобами масової інформації Росії.

Також Google розширив кіберзахист для облікових записів українців і допоміг українським державним ресурсам та ЗМІ в захисті від DDoS-атак. 

Читайте також: Google відкрив якісні супутникові зображення всіх стратегічних пунктів рф

Олена Зеленська наголосила, що коректні відповіді на пошук у Google нині – частина інформаційної безпеки для всього світу.

Готуючись до зустрічі, перша леді провела низку консультацій з галузевими міністерствами, щоб зібрати їхні найактуальніші та найнагальніші запити.

«Хочу привернути увагу до питання, яке для нас має принципове значення. Це некоректне зображення сервісом території України, з чим маємо справу з 2014 року, з початку тимчасової окупації Росією АР Крим і міста Севастополя. Залежно від країни чи регіону, з якого зроблено запит «Україна» або «Ukraine», Google Maps Україну показують по-різному: якщо запит зроблено з території України, то в Google Maps Крим відображається як частина України, якщо запит зроблено з території РФ, то в Google Maps Крим, який є невід'ємною частиною України, відображається як частина РФ. Якщо запит зроблено з Європи, то Google Maps показує Крим як спірну територію. Розраховуємо на вашу підтримку щодо розв’язання питання некоректного відображення мапи України на платформі Google відповідно до міжнародно визнаних кордонів 1991 року, незалежно від місцеперебування користувача», – сказала дружина Президента.

Вона також наголосила на необхідності дерусифікації пошуку в Google.

Читайте також:  Укрзалізниця розпочала повну дерусифікацію

«Дякуємо за часткову дерусифікацію пошуку та просимо активніше продовжити роботу з дерусифікації пошукової видачі Google для українських користувачів в Україні та за кордоном, коли в налаштуваннях операційної системи чи браузера обрана Україна», – зазначила вона й наголосила, що це стосується і типових рекомендацій на YouTube, які зараз також є переважно російськими.

«Звертаємося до вас з проханням у налаштуваннях простору YouTube від’єднати Україну від географічної належності до простору СНД та змінити автоматичну видачу російськомовного контенту для користувачів з України та з українських IP-адрес, а також змінити автоматичну видачу рекомендованого та популярного контенту для українців з російського на український та європейський», – додала дружина Президента.

Також було обговорено співпрацю в цифровізації української культурної спадщини та музеїв, зокрема створення імерсивних виставок для поширення української культури та знань про неї у світі.

«Ми вдячні компанії Google за підтримку України та активну співпрацю, зокрема в площині культури та мистецтва (Google Arts & Culture / GAC). Як відомо, платформа GAC має одну з найбільших оцифрованих та консолідованих бібліотек візуального мистецтва, яка містить багато робіт українських авторів. На жаль, через історичні причини значна кількість робіт усе ще має хибну ідентифікацію – їхнє походження визначається як російське. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю з Google щодо визначення та зміни ідентифікації митців», – зауважила дружина Президента.

«Компанія Google відома тим, що завжди шукає нові способи використання технологій для позитивного впливу на світ. Готові віднайти ці способи разом. Бо не тільки для України – для всього світу важливо, щоб слово «гуглити» й надалі означало знайти швидку та об’єктивну відповідь на будь-яке життєво важливе питання», – підсумувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, ще до повномасштабного вторгнення дружина Президента Олена Зеленська реалізовувала проєкт з впровадження україномовних аудіогідів. Україномовні аудіогіди запрацюють у лондонському Тауері, Версальському палаці, Національному природознавчому музеї в Берліні, музейному комплексі Ватикану, Меморіальному комплексі історії Голокосту – Яд Вашемі, Державному музеї мистецтв імені Ігоря Савицького в Узбекистані.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів