Чому першокласники не можуть навчатися дистанційно - знають у Львові

18:04 26 серпня 2020 р.

Фото до новини

Якщо не дати змоги «першачкам» бодай два перші місяці вчитися у класі, шкільний рік для них можна назвати втраченим.

Під час засіжання 26 серпня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

Таку думку висловила Вікторія Христенко, експертка з освіти, членкиня партії “Голос”.

Про це пише DailyLviv.

- Якщо не дати початковій школі провчитися бодай два місяці наживо, то ми втратимо цих маленьких дітей як учнів і не зможемо потім це виправити, - сказала Вікторія Христенко на засіданні «Як змінить долю львівських вчителів дистанційне навчання?» у Львівському пресклубі. - Кожен вчитель початкових класів знає, що перші два місяці – це адаптація, звикання дитини до нових умов, до колективу, до нового виду занять.Тут ми навіть не стільки навчаємо, скільки даємо змогу дитині звикнути до школи. У другому-третьому класі вже легше: якщо клас згуртований і дружний, то процес навчання може відбутися природно навіть дистанційно. Але для тих, хто прийшов до школи вперше – ні. Мусить бути живий контакт із учителем, з новими друзями. 

Вікторія Христенко наголосила, що за необхідності учителі й старші учні готові пристосуватися до нових викликів і отримувати якісну освіту дистанційно

- Не треба думати, що вчителі у нас інертні, а ті, хто старшого віку, нічого не можуть вчитися. Можуть! І я знаю безліч таких прикладів. Єдина проблема – це техніка. Держава просто зобов’язана створити належні умови педагогам, щоб вони не шукали доступні і низькоякісні комп’ютери, які можуть собі дозволити, а могли працювати з допомогою якісних технічних засобів.

На думку Вікторії Христенко, це не марнотратство і не примха, а гостра необхідність наших непростих часів:

- Ніхто не знає, скільки триватиме епідемія, скільки хвиль вона матиме. Чи це на кілька місяців, чи на рік, чи на тривалі роки… Тому навички якісного дистанційного навчання мусимо виробити – я би сказала назавжди. Нехай краще цей варіант не знадобиться, проте реалії життя показують, що він мусить бути – для якісного навчання наших дітей. 

У Львові пояснили, чому дистанційне та змішане навчання школярів порушує Конституцію України.

У Львові пропонують надати більше повноважень освітнім громадським організаціям.

У Львові хочуть вчителів прирівняти до медиків за рівнем загрози захворювання на COVID-19.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини