У Львові хочуть вчителів прирівняти до медиків за рівнем загрози захворювання на COVID-19

16:45 26 серпня 2020 р.

Педагогам потрібне державне страхування, яке би покривало витрати у випадку їхнього лікування від коронавірусу – від 10 до 100 тисяч гривень.

Вартість лікування – залежно від його форми - складає від 10 до 100 тис. грн, причому більшість витрат йдуть із кишені пацієнта. І це попри заяви з Києва, що держава повністю забезпечує лікування хворих на коронавірусну інфекцію – принаймні у стаціонарних профільних медичних закладах, пише DailyLviv.

Такі числа прозвучали на засіданні Львівського пресклубу, де, зокрема, обговорювали питання, чи буде фінансово захищений учитель, який з початком навчального року перебуватиме в особливій зоні ризику. 

- Зараз моя сестра лежить у лікарні, тому я знаю з власного досвіду, які там витрачаються суми на лікування, - розповіла Вікторія Христенко, експертка з освіти, членкиня партії “Голос”. – Повірте, учителеві в нашій державі навіть усієї місячної зарплати не вистачить на лікування. Але з 1 вересня педагоги контактуватимуть з великою кількістю людей, вони будуть у зоні ризику. Чи готова держава прирівняти їх до категорії медиків і забезпечити повністю лікування?

Із цією думкою погодилась Наталія Тимчій, голова Львівської міської організації ВО “Батьківщина”.

- Лікування хворого на коронавірус вартнє від 10 до 100 тисяч гривень - залежно від тяжкості перебігу хвороби. Безумовно, вчитель має бути повністю застрахований на цей випадок, – зауважила Наталія Тимчій.

Зі свого боку Іван Собко, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, повідомив, що готує з цього приводу звернення до Міністерства освіти і науки України. 

- Цілком поділяю цю пересторогу, адже зараз ми бачимо, що страхові компанії не мають чіткої позиції щодо страхування вчителів на випадок захворювання на коронавірусну інфекцію. Ми будемо звертатися до МОН з проханням вирішити це питання, а також проситимемо про пріоритетне проведення лабораторних тестувань для педагогів, – наголосив Іван Собко. 

Під час засідання 26 серпня 2020 року
Відео: Львівський прес клуб

dailylviv.com

До теми

12:17 26 жовтня 2020 р.

На Львівщині членкиня дільничної комісії втратила свідомість

25 жовтня близько 21.00 у селі Глухів Сокальского району представниці однієї з дільничних виборчих комісій Ользі Масловській стало погано під час підрахунку голосів і вона втратила свідомість.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу